Prezradíme vám, prečo je Turecko medzi turistami tak obľúbené

Aj vy sa už tešíte na prvé teplejšie dni a dovolenku, ktorú si užijete plnými dúškami? V priebehu posledných dvoch rokov to bolo naozaj náročné a ani vyhliadky do budúcnosti nie sú najlepšie. V takejto atmosfére sa potom ťažko pracuje aj žije. Oddych, počas ktorého na všetko zabudneme, je preto tým najlepším riešením. Na tento účel si ale musíte vybrať vhodnú destináciu, ktorá vás doslova uchváti. A v našom článku sa dozviete, prečo by to mohlo byť práve Turecko.

Prezradíme vám, prečo je Turecko medzi turistami tak obľúbené.

Antalya: hlavné mesto Tureckej riviéry

Antalya je mesto, kde z lietadla vystupuje množstvo turistov, ktorých do svojho prímorského hotela okamžite odvezie taxík alebo autobus. Mnohí ho preto vidia iba z lietadla. Napriek pohodliu krásnej pláže, sa ale určite oplatí venovať viac pozornosti aj Antalyi. Mesto je staré tisíce rokov a spomína sa aj v Biblii, no má aj svoju modernú stránku, takže na svoje si tu prídu všetci. Treba si len obliecť pohodlné dámske tričko s potlačou a vybrať sa na výlet.

Do Antalye chodí autobus takmer z každého prímorského letoviska na Tureckej riviére, v samotnom meste premávajú električky, taxíky a zdieľané taxíky Dolmuş-e, kde za jednu dlhú cestu zaplatíte v priemere 2 €.

V meste je množstvo aktivít. Štvrť Kaleiçi bez áut má trhy, reštaurácie a obchody, ktoré sú otvorené až do neskorých večerných hodín. Niektoré stavby pochádzajú z rímskych čias, takže výlet ocenia aj milovníci histórie.

Najznámejšou pamiatkou starej Antalye je Hadriánova brána stará takmer dvetisíc rokov. Priamo s Kaleiçi hraničí starý mestský prístav, kde sa môžete prejsť popri historických mestských hradbách a pozorovať rybárov a lode. V prístave Antalya nájdete aj niekoľko medzinárodne orientovaných diskoték.

Side mesto a múzeum

Ak si chcete užiť krásne Turecko, choďte do Side. Prímorské letovisko Side, ktoré je obklopené najkrajšími letoviskami na okraji bielych pláží, sa nachádza uprostred Tureckej riviéry. Aj Side vzniklo v staroveku, no na rozdiel od Antalye sa nevyvinulo na miliónovú metropolu. Pôda, na ktorej stoja rímske a grécke ruiny, preto nebola potrebná, a preto tieto ruiny chrámov a divadiel možno vidieť dodnes. Je to naozaj neopakovateľný zážitok, ktorý sa na dovolenke len tak nevidí.

Ak sa vyberiete na polostrov, ktorý patrí Side a odbočíte z hlavnej cesty, je veľká pravdepodobnosť, že narazíte na stĺp, rozpadávajúci sa múr alebo starobylú bránu. Centrum Side je celé zamerané na turistiku, takže vám tu nebude nič chýbať a navyše si môžete kúpiť pekný suvenír alebo štýlové tričko s nápisom. Ďalšou zvláštnosťou mesta Side je piesočnatá pláž v centre mesta.

Džípom na safari

Ak od dovolenky očakávate viac ako polihovanie na pláži a kúpanie v teplom mori, Turecko je ideálna destinácia. A presvedčí vás o tom aj výlet džípom na safari.

Džípové safari sú obľúbené jednodňové výlety pre turistov a možno ich rezervovať takmer v každom hoteli. Ak si teda trúfate, odvezte sa džípom do hornatého vnútrozemia krajiny a prejdite cez krásne prírodné rezervácie a malé dedinky.

Džípy jazdia cez malé rieky a často sa cestou zastavia pri vodopáde. Doslovným vrcholom výletu džípom je pohorie Taurus. Výhľad je úchvatný a Turecko spoznáte aj z jeho divokejšej stránky. Po adrenalínovom zážitku si potom večer môžete oddýchnuť v bare pri bazéne.

Zdroj obrázka: Tatiana Popova/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov