Mladý pár sa vzdal domu a svojho podnikania, aby mohli cestovať a žiť v ich vlastnoručne prerobenej dodávke

35-ročná Julie a 39-ročný Frank pochádzajú z Melbournu a milujú reláciu, v ktorej ľudia predstavujú svoje maličké domovy. Tento program si obľúbili natoľko, že kvôli životu v dodávke sa vzdali fungujúceho biznisu a drvivej väčšiny svojho majetku. Ich najväčšie dobrodružstvo – cestovanie okolo celej Austrálie – trvá už niekoľko mesiacov a zatiaľ sa im nezunovalo. Nomádsky štýl života ochutnávajú vo vane značky Renault, ktorý nazvali „glamravan Lucy“, čím chceli vyjadriť jeho pohodlnosť a luxusnosť. Tieto veličiny sú subjektívne, preto vás pozývame nahliadnuť dovnútra a utvoriť si vlastný názor. Vybavenie dodávky ich stálo okolo 12,000 eur.

Pred vycestovaním bola Julie dodávateľkou kvetín na svadby a Frank mal svoju vlastnú kaviareň. Potom zbalili svoje dva psíky – Arnieho a Wolly – a svoje firmy bez ľútosti predali. Najskôr prespávali v dodávke pred vlastným domom. Potom tri týždne navštevovali rodinu a priateľov v okolí, kým sa odvážili ísť do sveta na vlastnú päsť. Ani jeden z nich nič podobné v živote neurobil, preto museli prekonať svoju opatrnosť a vrhnúť sa do toho po hlave.

Van je zariadený v štýle „boho“, teda inšpirovaný kočovníkmi. Má solárne panely, nádrže s vodou, schovanú kúpeľňu, kuchyňu, posteľ a mnoho úložného priestoru. Za štyri mesiace ho zaparkovali na 82 plážach a raz boli donútení stráviť v ňom 36 hodín počas cyklónu Debbie. Momentálne píšu knihu o svojom dobrodružstve, podľa Julie totiž toho museli zvládnuť oveľa viac, ako iba počasie. Neustále ich navštevujú lietajúci a plaziaci sa hostia, nehovoriac o vode, piesku a horúčavách. Počas jednej večere napríklad uvažovali nad tým, či je v drevenom obklade taká veľká prasklina, alebo ide o obrovského pavúka. A bol to pavúk.

Každý deň je pre nich novou výzvou. Ráno nevedia, kde budú večer zaspávať a často sú stratení v dátumoch. Počas dňa pracujú na knihe a na kampani, ktorou ju chcú financovať. Bude mať formu denníka s mnohými fotografiami, kde úprimne porozprávajú o výhodách i nevýhodách takéhoto spôsobu života.

Milujú plánovanie kam vyrazia a čo by radi zažili na vlastnej koži. Potom však prechádzajú cez malú dedinku, ktorá má čarovnú atmosféru, a tak tam strávia niekoľko dní. Takto podľa nich vyzerá skutočná sloboda. Dokedy budú žiť vo vane v tejto chvíli netušia. Každému však odporúčajú byť odvážny, splniť si sny a zmeniť svoj život práve v tomto okamihu. Dokonalé načasovanie neexistuje, je to iba v našich rukách.

Fotografie a stránka autorov © facebook

Zdroj / Ako vyzerá život v malej dodávke: dailymail

ZDIEĽAJ NA: