Žena si na eBay kúpila starý autobus. Po 3 rokoch ho prerobila na nepoznanie, dnes je z neho útulný byt na kolesách

Namiesto nekonečného hľadania vysnívaného domu sa Jessie Lipskin rozhodla postaviť si ho sama. Podľa vlastného vkusu prerobila autobus z roku 1966 z eBay na obývateľný priestor. Netradičné bývanie si zvolila aj preto, že hľadala ekologickejšiu alternatívu. Hoci s prevážaním autobusu sú spojené emisie, v podstate ho upcyklovala a z „odpadu“ si vytvorila domov. Odvážny projekt zvládla bez väčších problémov, rada totiž vyrába veci vlastnými rukami. Najviac ju potrápilo zháňanie ľudí na zavedenie elektriny, odpadových potrubí a stolárov. Poďte k nej na návštevu!

Jessie Lipskin sa zamilovala do autobusu GMC z roku 1966 a rozhodla sa ho premeniť na roztomilý domček na kolesách. Pred rekonštrukciou vyzeral, že sa na ňom podpísal zub času. Najťažšie bolo nájsť tých správnych ľudí, ktorí by jej pomohli. Jessie sa rada venuje DIY projektom, ale nemá skúsenosti s elektrinou, stolárstvom a inštalovaním odpadových potrubí. Veľkou výzvou bolo to, že práca na autobuse je úplne iná ako práca na dome, ktorý stojí na jednom mieste. Musela brať ohľad na to, že autobus sa bude hýbať a tiež na jeho atypický tvar. Vodováha jej nepomohla, pretože autobus sa stále hýbe a stojí vždy inak. Preto musela prepočítavať stupne a to zabralo veľmi veľa času. Celkovo trvala premena tri roky. Výsledok stál za tú námahu. Na second-hand stránke našla aj túto olejomaľbu. Je hneď pri vchode a dodáva autobusu pocit domova.


Z kuchyne vidíte priamo do spálne. Trvalo dosť dlho, kým našla tie správne závesy. Napokon zvolila zamat. Lavičku zdobí ručne robený podsedák. V spálni je malá knižnica. Samozrejmosťou je šatník (pokračuje smerom doľava i smerom doprava). Nechýba ani chladnička s mrazničkou. V kúpeľni je podlaha z mahagónového dreva. Vlhkosť z nej spolu s vlhkosťou z podlahy autobusu odteká do nádoby na odpadovú vodu pripevnenej na spodnej časti autobusu. Kuchyňa je s výhľadom.


Stránka autorky © Instagram

Zdroj / Prerábka starého autobusuboredpanda

ZDIEĽAJ NA: