Už 27 rokov prestavuje starú stodolu. Pozrite sa, čo z nej vytvoril

Vytrvalosť, odhodlanie, odvaha. Práve sme vám v skrátke predstavili pána Stephena Chidgeyho z Cornwallu. Tento Angličan totižto už pomaly tri desaťročia prestavuje starú tradičnú stodolu na rodinný dom.

Budovu kúpil už v roku 1988 a hneď sa pustil do zveľaďovania – bolo potrebné opraviť strechu a vykonať ďalšie nevyhnutné opravy. Po tom, čo však prebudovanú stodolu začal s rodinou využívať na bývanie, objavili sa ďalšie problémy. Narušená statika a iné závažné nedostatky ohrozili funkčnosť domu. Stephen sa tak na vlastnú päsť rozhodol dať budove nový život.

Stanovil si tri primárne ciele: vniesť do interiéru viac svetla, zmodernizovať celkový výzor budovy a urobiť to čo najlacnejšie a najekologickejšie. Celkové náklady sa naprieč rokmi vyšplhali na niekoľko miliónov libier, ani to však pána Chidgeyho neodradilo. Tvrdí, že len on sám si dokáže splniť sen podľa predstáv.

Vnútri domčeka nájdete kuchynku s jedálňou a spálňu, pri budove je zimná záhrada a terasa. Aj keď už vyzerá budova krásne, Stephen sa stále snaží zdokonaliť to, čo sa dá. Čo poviete, darí sa mu to? My myslíme, že áno!

Rekonštrukcia starej stodoly na rodinný dom


Zdroj / Rekonštrukcia starej stodoly na rodinný dom po dobu 27 rokov: uniquehomestays

ZDIEĽAJ NA: