Premena starého prepravného kontajnera na domček pre hostí

Staré prepravné kontajnery môžu byť tŕňom v oku, ale nie, keď sú pretransformované do moderných a funkčných priestorov na bývanie. V prístavoch po celom svete leží viac ako 300 miliónov prázdnych prepravných kontajnerov, a so vzostupom inovatívnych zelených architektúr sa aj kontajnery používajú stále viac a viac vo výstavbe cenovo dostupných domov.

Poteet Architects, texaská architektonická firma, vytvorili pre zákazníčku Stacey Hillovú kontajnerový domček pre jej dve dcérky, v ktorom by zároveň mohli prespávať časté návštevy. Projektantom sa podarilo na necelých 35 metroch štvorcových „postaviť“ originálne ekologické bývanie, ktoré rodinu stálo 3,500 €, čo je cena samotného kontajnera.

V interiéri moderného hosťovského domčeka nechýba kvalitná bambusová podlaha, ktorú použili aj na obloženie stien v hlavnej presklennej miestnosti, miniatúrna kúpeľňa s ekotoaletou, moderný nábytok a rôzne bytové doplnky, ktoré vytvárajú nóbl priestor pre hostí. K zaisteniu tepelnej nepriepustnosti plechového domu bola použitá polyuretánová izolačná pena. Modrý kontajner má dokonca aj strešnú záhradu so zeleňou, kvetinami a skalničkami a malú vonkajšiu terasu, ktoré poskytujú pohodlné životné prostredie na oddych a relaxáciu. Celá konštrukcia je unikátnym a energeticky úsporným projektom. Krása! Ako sa Vám páči takáto myšlienka bývania?

Premena kontajnera na domček


Zdroj / Premena kontajnera na domček pre hostí: poteetarchitects 

Fotografie: Chris Cooper

ZDIEĽAJ NA: