Premena starého prepravného kontajnera na domček pre hostí

Staré prepravné kontajnery môžu byť tŕňom v oku, ale nie, keď sú pretransformované do moderných a funkčných priestorov na bývanie. V prístavoch po celom svete leží viac ako 300 miliónov prázdnych prepravných kontajnerov, a so vzostupom inovatívnych zelených architektúr sa aj kontajnery používajú stále viac a viac vo výstavbe cenovo dostupných domov.

Poteet Architects, texaská architektonická firma, vytvorili pre zákazníčku Stacey Hillovú kontajnerový domček pre jej dve dcérky, v ktorom by zároveň mohli prespávať časté návštevy. Projektantom sa podarilo na necelých 35 metroch štvorcových „postaviť“ originálne ekologické bývanie, ktoré rodinu stálo 3,500 €, čo je cena samotného kontajnera.

V interiéri moderného hosťovského domčeka nechýba kvalitná bambusová podlaha, ktorú použili aj na obloženie stien v hlavnej presklennej miestnosti, miniatúrna kúpeľňa s ekotoaletou, moderný nábytok a rôzne bytové doplnky, ktoré vytvárajú nóbl priestor pre hostí. K zaisteniu tepelnej nepriepustnosti plechového domu bola použitá polyuretánová izolačná pena. Modrý kontajner má dokonca aj strešnú záhradu so zeleňou, kvetinami a skalničkami a malú vonkajšiu terasu, ktoré poskytujú pohodlné životné prostredie na oddych a relaxáciu. Celá konštrukcia je unikátnym a energeticky úsporným projektom. Krása! Ako sa Vám páči takáto myšlienka bývania?

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 1

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 2

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 3

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 4

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 5

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 6

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 7

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 8

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 9

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 10

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 11

Premena kontajnera na domčekPremena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 12

Premena stareho prepravneho kontajnera na udrzatelny domcek pre hosti 13Zdroj / Premena kontajnera na domček pre hostí: poteetarchitects / Fotografie: Chris Cooper [via: viralnova]

ZDIEĽAJ NA: