Zo starej schátranej stajne vytvorili útulný domov. Pozývame vás na návštevu!

Útulný rodinný dom bol pred pár mesiacmi vrakom, v ktorom by sa rozhodne nedalo bývať. Po rekonštrukcii, ktorú majú na svedomí šikovní ľudia – Isabel Peletier a Santiago Liniers – však doslova dýcha domácou pohodou.

Interiérová dizajnérka Isabel Peletier ho opísala ako zrúcaninu v nádhernom prostredí. V skutočnosti nešlo o pozostatky domu, ale zimnej stajne pre dobytok, kde trávil najchladnejšie mesiace roka. Zvetrané kamene, rozbité trámy, poškodené steny – pri pohľade na pôvodný stav budovy musela Isabel zapojiť veľa fantázie, aby si dokázala predstaviť dom, ktorý je dnes skutočnosťou. Svoj talent využila pri jeho premene na útulné miesto harmonicky splývajúce s neďaleko tečúcou riekou, s vŕbami, dubmi a lieskami pri záhrade plnej hortenzií. Idylka, čo poviete?

Počas rekonštrukcie si Isabel Peletier a Santiago Liniers veľmi dobre uvedomovali, že do okolitej krajiny nemôžu zasahovať, pretože by to bola veľká škoda. Preto vyčistili pôvodné kamene a zachovali pôvodné otvory na okná, ktoré celý dom napĺňajú svetlom. Doplnili iba jedno strešné okno, ktoré dodáva ešte viac svetla a vzdušnosti. Celý dom je akoby veľká obývačka presvetlená strešným oknom.

Nachádzajú sa v ňom tri spálne s vlastnými kúpeľňami, kuchyňa, pracovňa, obývačka a jedáleň. Na stenách a strope dominuje biela farba. Nábytok je zmesou nových moderných kúskov a originálnych starožitností. Používali nadčasové textílie, závesy, koberce a poťahy. Modrá a zelená farba využívaná na doplnkoch pripomína prítomnosť neďalekého mora. Ale dosť bolo slov, poďme spoločne nakuknúť do tohto domu s dlhým príbehom.

Veľkorysý priestor ponúka miesto aj na posedenie v záhrade. Nesmú chýbať kvety a štrk, ktorý zabraňuje rastu buriny. Záhradný nábytok je v typickom prímorskom štýle a pôsobí ľahko a vzdušne.

Pri vstupe návštevníkov vítajú príjemne chladné kamenné steny a pohľad do obývačky ladenej do prírodných, neutrálnych farieb. Závesy s modrým pruhom ladia so starožitnými modrými kachličkami na kozube a tvoria zaujímavé stretnutie štýlov s kobercami, na ktorých sa vynímajú starobylé aztécke znaky v tlmených farbách. Vysoké lampy dodávajú interiéru elegantný šmrnc a spolu s veľkými oknami dodávajú dostatok svetla.

V kuchyni sa opakuje motív modrej farby na stoličkách, doplnkoch a kachličkách nad sporákom. Živé kvety vo vázach a veľké okno prepája izbu s okolitou prírodou.

Spálne pôsobia pokojným dojmom a sú ideálnym miestom na relax. Na bielo natreté drevené rámy a jemné pastelové farby na posteľnej bielizni a na starožitných kresielkach pôsobia harmonicky a mäkko. Romantický nádych umocňujú ak kryštálové lustre.

V kúpeľniach dominujú moderné umývadlá v kombinácii so starožitnými skrinkami a policami. Farebne stavili na bielu, pieskovú a prirodzené odtiene kameňov. Príjemnú atmosféru dotvárajú prímorské doplnky, kvety, obrazy a zrkadlá v rámoch v štýle vintage.

Zdroj / Premena stajne na útulný domov © elmueble

ZDIEĽAJ NA: