Chátrajúce podkrovie dostalo druhú šancu! Premenili ho na krásny svetlý byt s nádychom luxusu

Kompletná premena podkrovia s výmerou 64 metrov štvorcových a s terasou vykúzlila z chátrajúceho podkrovia luxusné bývanie, v ktorom nájdete prvky minimalistického aj rustikálneho štýlu. Prím hrá biela farba evokujúca čistotu, vďaka ktorej priestor pôsobí veľmi vzdušne. Akcenty sú zvolené v elegantnej zlatej a pokojnej sivej farbe, zatiaľ čo kontrasty má na starosti výrazná čierna farba. Izby nie sú zaťažené zbytočným nábytkom ani nadbytkom dekorácií.

V kuchyni je biela lakovaná kuchynská linka doplnená pracovnou doskou z lešteného betónu. Osobité miesto majú v celom byte rastliny, ktoré sa niekde stávajú centrálnym solitérom. Kúpeľňa je s bytom úzko prepojená veľkými oknami a v noci sa stáva akýmsi svetelným boxom. Vaňa je ozdobená drobnou mozaikou. Oproti nej je pod umývadlom systém otvorených políc s prútenými košíkmi a čistými uterákmi, čo priestoru dodáva útulnosť. Hneď vedľa kúpeľne sa nachádza už spomínaná kuchyňa a veľké okná prepúšťajú svetlo do oboch miestností naraz. Súkromie v kúpeľni obyvatelia získajú jednoduchým zatiahnutím závesov.

V obývačke dominujú drevené trámy, sivá sedačka, žiarivo zelený chlpatý koberec, odhalené tehly natreté na bielo a stret starej drevenej podlahy s modernou dlažbou. Minimum nábytku a ozdôb nezahlcuje priestor a človek v ňom môže voľne relaxovať. V byte nechýba ani minimalistická toaleta a rovnako minimalistická spálňa s nízkou posteľou, ktorá bola postavená na mieru. Je súčasťou vyvýšeného pódia a leží priamo pod strešným oknom, takže v noci sa môžu majitelia pozerať na hviezdy a ráno ich prebúdzajú slnečné lúče.

Pred a počas rekonštrukcie

Podkrovný byt po rekonštrukcii

Fotografie © Hugo Hebrard | Zdroj / Podkrovný byt: priscapellerin

ZDIEĽAJ NA: