Premena krabice na praktický úložný box | DIY návod

Aj vy neustále prerábate niektorú miestnosť vo svojom dome alebo byte? Alebo sa cítite nesvoji keď otvoríte skrinky v kúpeľni alebo v spálni? Každý z nás sa snaží neustále zdokonaľovať priestor, ktorý obýva, aby sme sa v ňom cítili dobre, všetky veci mali svoje miesto a samozrejme, aby bolo naše okolie čo najkrajšie. A počas tejto snahy sa hodí každý kreatívny nápad, ktorý nezaťaží našu peňaženku a pritom vyzerá ako z magazínu o bývaní alebo luxusného obchodu s nábytkom. Práve taký šikovný tip máme pre vás dnes prichystaný v podobe krabice, ktorú rýchlo prerobíte na krásny „košík“ resp. úložný box a zorganizujete ľubovoľný kút vašej domácnosti.

Budete potrebovať:

  • krabicu,
  • nožnice,
  • lepiacu pištoľ a tyčinky lepidla,
  • jutový špagát (podľa veľkosti krabice a hrúbky špagátu odhadnite množstvo klbiek, na krabicu na obrázku postačilo jedno klbko),
  • biela látka, ktorou vysteliete krabicu (upevniť ju môžete horúcim lepidlom alebo z nej ušijete poťah).

Návod ako postupovať

  1. Odstrihnite boky krabice.
  2. Pomocou horúceho lepidla začnite krabicu oblepovať jutovým špagátom až kým ju celú nepokryjete.
  3. Ak chcete skutočne rýchly projekt bez náročného šitia, vystrihnite z látky (bielej, alebo ľubovoľnej farby) dva pásy. Jeden prilepte po dĺžke krabice a druhý po jej šírke – tak aby sa na dne prekrývali. Aby nebolo viditeľné kde ste ju strihali a aby sa po čase nezačala strapkať, jej okrajte pred lepením ku krabici zohnite (asi centimeter a pol z každej strany) a zlepte lepidlom na látku alebo zošite.

Autorka nápadu / Premena krabice na praktický úložný box: elizabethjoandesigns

zk

ZDIEĽAJ NA: