Muž objavil jaskyňu, v ktorej sa po čase rozhodol aj bývať. Je neuveriteľné, aký úžasný domov z nej vytvoril!

Jaskyne boli niekedy tiež považované za luxusný príbytok, ktorý si mohli dovoliť len vyššie postavení členovia kmeňovej spoločnosti. Chránil ich pred vetrom a dažďom, poskytoval súkromie a steny na umeleckú sebarealizáciu. Dnes už však v jaskyniach nežije takmer žiaden člen civilizovanej society… alebo?

38-ročný Angelo Mastropietro je vzdelaný a úspešný človek a jednu takúto „dieru v zemi“ nazýva domovom. Nepredstavujte si však zatuchnutú a vlhkú jaskyňu kdesi uprostred ničoho. Aj keď má zhruba 250 miliónov rokov (jaskyňa, nie Angelo), tak naozaj tak nevyzerá. Pretože pán Mastropietro jej urobil kompletný facelift.

Prvýkrát ju objavil v roku 1999, keď mu poskytla úkryt pred dažďom počas cyklotúry v oblasti Wyre Forest vo Worcestershire. Niekto ju obýval už v minulých storočiach, avšak niekoľko dekád už bola opustená. Jeho motivácia nasťahovať sa sem plynula najmä kruté ochorenie, ktoré ho postihlo – skleróza multiplex. Rozhodol sa teda urobiť si z jaskyne útulný, kľudný a zdravý domov.

Do prerábky investoval najprv 62,000 libier za pozemok a neskôr ešte ďalších vyše 100,000. Nehovoriac o stovkách a stovkách hodín strávených zútulňovaním interiéru. Len prerážanie vchodových „dverí“ mu zabralo 11 dní. Pri pohľade však uznávame, že výsledok stojí za to a „smekáme klobouk“!

Premena jaskyne na nádherný domov

Zdroj / Premena jaskyne na neuveriteľný domov: unilad

ZDIEĽAJ NA: