Kúpila nábytok, ktorý jej v priestore nesedel. Dostala však nápad a takto úžasne ho premenila!

Poznáte to – hádam stokrát ste premerali stenu, aby ste si boli istí, že vysnívaný nábytok sa na toto miesto bez problémov vmestí. Nadšení sa vrátite z nákupov a keď sa pustíte do montovania, zistíte, že prečnieva kam by nemal. Presne to sa stalo Michelle po kúpe troch políc z IKEA. Aj keď by podľa čísel mali dokonale pokryť stenu, realita bola iná.

Ako sa vynašla?

  1. Najskôr s manželom police poskladali podľa návodu. Potom si uvedomili, že nejde o police so štvorcovým pôdorysom, ale tak trochu obdĺžnikovým. Preto jednoducho krajnú policu otočili o 90°. Keďže je na kraji, pohodlne sa do nej dajú odkladať veci.
  2. Pokračovali ozdobením bielej steny police, ktorá sa odrazu stala stredobodom pozornosti. Pomocou maliarskej pásky vytvorili na okrajoch police rám. Rohy čiastočne prekryli starými CD, aby vytvorili dekoratívne oblúčiky. Potom stenu police nastriekali niekoľkými vrstvami tabuľovej farby.
  3. Po zaschnutí ju vrátili do izby a stačilo už iba položiť police vedľa seba. Dôležité je povytiahnuť zvyšné dve police tak, aby boli zarovno s treťou (keďže nemajú štvorcový pôdorys, tretia polica pretŕčala). Napokon ich naplnili a všetko bolo hotové!

Fotografie a autorka nápadu / Riešenie vyčnievajúcej police © ironandtwine

ZDIEĽAJ NA: