Tento domček je ideálnym útočiskom pred stresujúcim životom v mestách a navyše sa dá poskladať za týždeň ako kus nábytku z IKEA

Architekti z Backcountry Hut Company navrhli dom, ktorý sa dá poskladať ako kus nábytku. Materiál na pozemok privezie helikoptéra a o sedem dní môžu noví majitelia pohodlne bývať. Nazvali ho Surf Shack a postaviť si ho môžete takmer kdekoľvek, kde je kúsok rovnej plochy. Cena týchto prefabrikovaných domov začína pri sume 38,000 eur a ich veľkosť si môžete vybrať od 18 m² do 87 m².

Kanadská spoločnosť umožňuje zákazníkom, aby si úplne prispôsobili interiér. V ponuke je niekoľko prevedení. Tím architektov im pritom asistuje so získavaním povolení, s dokumentáciou aj so samotným dizajnom. Po doručení materiálu môže začať proces stavby. Pri stavbe nie je potrebná sila ťažkých strojov ani kopanie hlbokých základov. Novinkou tejto firmy sú napríklad celosklenené steny, ktoré boli v minulosti montované príliš komplikovane. Pri konštrukcii mysleli na to, aby boli materiály prírodné a trvalo udržateľné, takže stavbou tohto domu nezaťažia majitelia prírodu ako pri bežnej stavbe. Ale poďme už spoločne nahliadnuť, ako vyzerá tento domček keď je hotový.

Prefabrikovaný domček

Viac info: thebackcountryhutcompany.com

Zdroj / Prefabrikovaný domček si postavíte ako kus nábytku: inhabitat

ZDIEĽAJ NA: