Prečo sú alternatívne tonery tou najlepšou voľbou pre väčšinu používateľov tlačiarní?

Pravidelní užívatelia tlačiarní nedajú na alternatívne tonery dopustiť, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Pokiaľ ste o tomto type tonerov zatiaľ nepočuli, je na čase to zmeniť a predstaviť vám ich nesporné výhody.

Tonery sú zariadením, respektíve súčiastkou, ktorú budete v tlačiarni vymieňať najčastejšie. Práve vďaka nim si totiž môžete na laserovej tlačiarni vytlačiť to, čo potrebujete.

Vedeli ste však, že okrem originálnych tonerov od výrobcov tlačiarní existuje aj ich lacnejšia verzia?

Tieto lacné tonery patria do segmentu takzvaných alternatívnych tonerov, no v tomto prípade slovo lacný určite neznamená aj menej kvalitný.

V čom sú alternatívne tonery výnimočné?

Ak by sme mali charakterizovať alternatívne tonery, tak ide v podstate o tonery, ktoré nemajú na sebe logo od jedného z výrobcov tlačiarní, no v ostatných parametroch sú v zásade totožné.

Tým veľkým rozdielom je však cena samotného zariadenia, keďže tie alternatívne sú výrazne lacnejšie oproti originálom.

Špecialisti a obchody, ktoré sa predajom alternatívnych tonerov zaoberajú, hovoria o úspore až 80% nákladov, čo môže pre menšiu firmu či živnostníka znamenať prostriedky, ktoré môže použiť na ďalšie zariadenie kancelárie.

Vytlačíte viac

Zaujímavou informáciou je taktiež fakt, že na trhu sa môžete sem tam stretnúť aj s preplnenými alternatívnymi tonermi, vďaka ktorým budete vedieť zo svojej tlačiarne dostať viac.

Kde si takéto tonery zaobstarať a podľa čoho vyberať?

Alternatívne tonery dnes kúpite v kvalitnom e-shope či kamennom obchode, ktoré sa špecializuje na tlačiarenské zariadenia.

Pri výbere je dôležité dbať na kompatibilitu tlačiarne a samotného toneru.

V jednoduchosti, pokiaľ vlastníte tlačiareň značky Samsung kupujte len tonery Samsung a to ideálne aj na jej konkrétny model.

Zdroj obrázku: Libor Píška / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov