Prečo by ste mali mať doma akvárium?

V súčasnej dobe hľadáme originálne a nápadité spôsoby na to, ako si zariadiť svoj domov s využitím prírodných prvkov. Klasické prírodné materiály sú väčšinou dosť finančne náročné a nie všetci si ich môžeme dovoliť.

Nie je to však len travertínový obklad, ktorého štruktúra povrchu, lesk a krása ho radí na popredné priečky pri zariaďovaní domácnosti originálnym spôsobom. Vyskúšajte to aj so živou prírodou, v podobe akvária, ktoré bude vo vašom interiéri dokonalým doplnkom vášho moderného nábytku. Buďte si istí, že ak mu venujete pravidelnú a dôslednú starostlivosť, každá jedna návšteva vám ho bude závidieť.

Je to symbol zdravia a bohatstva

Akvárium by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti. Je to element vody, ktorý sa v mnohých kultúrach považuje za určitý symbol zdravia a bohatstva. Aby však disponovalo všetkým čo ho bude robiť dokonalým, musíte vedieť, ktoré veci sú k jeho založeniu potrebné a nevyhnutné.

Vhodné miesto rozhoduje

Vieme, že najväčším lákadlom sú pre vás samotné rybičky, no začať by ste mali inak a zobrať to presne z opačného konca. Od správnej polohy bude závisieť, ako vám vaše akvárium bude slúžiť. Nie priamo pri okne, nad radiátorom, v prievane a chlade. Niečo medzi tým by bolo najideálnejšie.

Ak by ste nemali na výber, potom to budete musieť riešiť doplnkami v podobe špeciálnej techniky, filtrov, čistenia, prísad a samozrejme optimálnymi rastlinami do akvária. Bez tých by to nebolo ono. Ale ani v tomto smere by sme vám neodporúčali nič preháňať.

Pevná podložka

Akvárium je nádrž s vodou a tá je väčšinou v určitom objeme značne ťažká, preto je dobré myslieť na pevnú podložku. V okolí akvária by sme neodporúčali umiestňovať elektrické káble, minimálne nie na zem, kde je riziko ich možného kontaktu s vodou.

Začnite s Nano akváriom

Veľmi efektné je akvárium v priečke steny, ktorá bude predeľovať priestor a zároveň tvoriť komunikačnú zónu medzi dvoma miestnosťami. Ak by ste ale mali problém s miestom, odporúčame vám Nano akvárium. Je vhodné aj pre malých chovateľov, ktorý musia nejako začať, ale ani vášnivý „akvarista“ sa im nevyhýba, pretože sa dá v nich ideálne chovať niekoľko zaujímavých druhov rýb, ako je napríklad bojovnica alebo závojnatka. S jeho pomocou si vo svojom interiéri vytvoríte dokonalé tropické prostredie, ktoré vám pripomenie vašu letnú dovolenku.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov