Prečo by každá žena mala mať v šatníku tenisky?

Topánky sú tou najlepšou investíciou. Ak si vyberiete správne, môžete ich nosiť celé roky. Nepotrebujete milión kúskov. Naozaj potrebujete len jeden pár, ktorý môžete nosiť so širokou škálou oblečenia. Ak odignorujete rýchlo sa meniace módne trendy a extravagantné dizajnové páry, môžete siahnuť po nadčasových možnostiach, o ktorých viete, že ich budete rovnako nadšene nosiť aj niekoľko sezón po sebe.

Tenisky milujeme už odnepamäti

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa tenisky stali obľúbenými, bolo ich uvedenie do športu, najmä basketbalu. S basketbalom sa nikdy nespájala konkrétna obuv, teda kým neprišiel Chuck Taylor. Bol to poloprofesionálny basketbalový hráč, ktorý sa v roku 1921 stal predajcom tenisiek Converse a propagoval ich tak dobre, že sa nakoniec stal tvárou týchto tenisiek. Bola to prvá atletická obuv podporovaná celebritami, z ktorej sa zrodil Chuck Taylor All-Star. Rastúca popularita basketbalu spôsobila, že Converse sa stal populárnou značkou, a ich topánky postupne prenikli do iných oblastí vrátane hudby, skateboardingu a každodenného nosenia.

Tenisky vyrobené pre mužov aj ženy pomohli skĺbiť hranice medzi tým, čo sa považovalo za čisto mužskú módu. Dámska móda sa začala meniť začiatkom 20. storočia. Ženy začali chodiť do práce a začali aktívne športovať a cvičiť. Dámske tenisky však stále pripomínali vysoké opätky, ktoré im mali dodať „ženský“ vzhľad. Ženy museli pri športovej účasti stále nosiť šaty a sukne, a to až do 50. a 60. rokov 20. storočia. Účasť na športe a túžba nosiť to, čo bolo tradične „mužské“, vrátane tenisiek, boli krokom k tomu, aby sa ženy mohli zbaviť obmedzení, ktoré na ne boli kladené. Keďže v 80. rokoch vstúpilo do pracovného procesu viac žien, vysoké podpätky sa nehodili ako pohodlná pracovná obuv. Dámske tenisky sa tak stali súčasťou ženského životného štýlu a už neboli vyhradené len na šport. Normy obliekania spoločnosti sa výrazne zmenili. Dnes si náš šatník bez tenisiek už ani nedokážeme predstaviť.

Sú nadčasovým kúskom šatníka

Tenisky vyjadrujú individualitu a osobnú identitu viac ako ktorýkoľvek iný módny kúsok. V súčasnosti môžu mať tenisky rôzne tvary, farby, povrchové úpravy a neobmedzené množstvo využití. Tenisky, ktoré nosia všetci od športovcov, výkonných umelcov a modeliek, až po deti na ihrisku, majú jedinečné miesto v histórii módy, pretože sú katalyzátorom štýlu dostupného pre masy.

Dámske tenisky nemusia byť vašou prvou voľbou, ak sa chystáte na pracovný obed, ale sú nevyhnutné, ak chcete ísť do posilňovne, na prechádzku, alebo len túžite po pohodlnej obuvi. Trendy sa síce neustále menia, no klasické biele alebo čierne dámske tenisky zostávajú, a to je na nich to krásne. Je to zároveň jeden z hlavných dôvodov, prečo dámske tenisky rozhodne vo vašom šatníku nesmú chýbať.

Hodia sa ku všetkému

Tenisky sú ako džínsy – môžete si ľahko vymyslieť výhovorku, aby ste si kúpili ďalší pár, ale vždy sa vrátite k svojim obľúbeným. Aj keď prisaháte, že nosíte všetkých 42 párov, od vašich najdrahších dizajnérskych kúskov, až po štandardné, každodenné Vans tenisky, naozaj nepotrebujete tak obrovský sortiment tenisiek, aby ste dokázali vytvoriť originálne outfity. V skutočnosti potrebujete základné tenisky v klasických farbách, ktoré sa hodia ku všetkému, a budú odrážať vašu osobnosť.

Bez ohľadu na to, či milujete nohavice, džínsy, sukne alebo šaty, dámske tenisky si môžete obuť v podstate ku všetkému – teda okrem spoločenských šiat. Pozrite sa na internet a objavte obrovský sortiment dámskych tenisiek od rôznych značiek, ktoré sú napríklad na CCC dostupné v obrovskom množstve farieb, dizajnov a štýlov.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov