Otec sa podelil o 10 pravidiel, ktoré mu pomohli vychovať dve deti. Predstavia vám ich roztomilé ilustrácie!

Dizajnér Nikita Ivanov sa podelil o pravidlá, ktoré mu pomohli vychovať dve detičky. Nasledujúce ilustrácie Dinary Galieva ich vykresľujú vtipne a hravo, ale v skutočnosti skrývajú posolstvo pre rodiny. V koľkých ste sa našli?

1.

© Dinara Galieva / brightside.me

Zákazy by sme mali deťom dávať s ohľadom na bezpečie a osobnú slobodu iných ľudí. Formulujme ich jasne a najjednoduchšie, ako sa dá. Ak však dieťa tým čo robí nikomu neubližuje a nikoho neobmedzuje, dovoľme mu slobodne experimentovať.

2.

© Dinara Galieva / brightside.me

Tresty by mali byť stanovené dopredu, mali by byť neodvratné a predvídateľné. Nejasný príčinný vzťah medzi správaním a trestom dráždi nervy rodičov i detí. Dieťa musí vedieť, prečo je potrestané a čo urobilo zle. Plač dospelého a zúrivý výraz v tvári dieťaťu nič nevysvetľuje a patrí medzi symptómy, ktoré by mal riešiť s psychiatrom.

3.

© Dinara Galieva / brightside.me

Mama a otec majú byť vždy držať spolu. Keď mamina potrestá dieťa, otec by trest nemal zrušiť. To neznamená, že ide o zlých rodičov, ktorí nemajú svoje deti radi. Ide len o trest za zlé správanie.

4.

© Dinara Galieva / brightside.me

Byť starším dieťaťom by malo prinášať nové príležitosti a nie nové povinnosti. Nikdy svojmu najstaršiemu dieťaťu nehovorte, že je staršie a preto niekomu niečo musí dať alebo urobiť. Poškodzujete tým vzťah s ich mladšími súrodencami. Nikomu nie sú nič dlžné, lebo nebolo ich voľbou, aby sa narodili ako prvé.

5.

© Dinara Galieva / brightside.me

Deti sú odrazom svojich rodičov. Čím hysterickejšie a nepokojnejšie je dieťa, tým pokojnejší a emocionálne stabilný má byť jeho rodič. Deti kopírujú naše správanie, preto by sme im mali byť dobrými príkladmi.

6.

© Dinara Galieva / brightside.me

Nestrašme deti. Nikdy. Nezáleží na tom, o čo ide. Nehovorme „mamka ťa už nebude mať rada“, „príde po teba zlý policajt“, „príde zlý ujo sused a bude kričať“. Zahrávame sa tak s detskou mysľou.

7.

© Dinara Galieva / brightside.me

Neporovnávajme deti s inými. Ak si želáme, aby boli deti šťastné a nie aby mali skvelé známky, neporovnávajme ich. Zameranie sa na iných ničí sebavedomie ľudí. Nehovorme dieťaťu ani to, že je najlepšie, pretože najlepšie môže byť len v porovnaní s inými.

8.

© Dinara Galieva / brightside.me

Dajme deťom možnosť výberu a naučme ich počúvať vlastné túžby. Deti, ktorých sa nikto nepýta, čo chcú, vyrastú v nerozhodných a nešťastných dospelých. Nechajme ich vybrať raňajky, hračky, rozprávky, oblečenie alebo plán na víkend.

9.

© Dinara Galieva / brightside.me

„Urob to“ nikdy nefunguje. To, čo skutočne funguje, je osobný príklad. Nenúťme deti, aby niečo urobili – inšpirujme ich svojim konaním!

10.

© Dinara Galieva / brightside.me

Láska nemá pravidlá. Rodičia nemilujú svoje deti pre ich úspechy alebo dobré správanie. Jednoducho ich milujú. Bezpodmienečne.

Zdroj / Pravidlá šťastného rodičovstva: Dinara Galieva pre brightside

Preklad: kreativita.info

ZDIEĽAJ NA: