Pravidlá nakupovania oblečenia pre budúce matky

Chladné počasie je tu a my potrebujeme aktualizovať svoj šatník. Zbehneme do obchodu alebo si vyberieme vhodné kúsky priamo na internete. Ale čo budúce mamičky, ktoré sa musia „popasovať“ s problémom pribúdajúcich kíl? Ako si vybrať vhodné oblečenie v takomto prípade? Možno vám pomôže niekoľko univerzálnych pravidiel.

Tehotenské rifle, ktoré sa vám prispôsobia

Pri výbere nohavíc alebo džínsov, je nutné, aby ich opasok netlačil. Teraz si môžete kúpiť tehotenské rifle so špeciálnym pružným pásikom, ktorý vám umožní prispôsobiť pásovú časť počas rastu plodu a bruška. Navyše dokonale chránia brucho s dieťaťom v ňom pred vetrom a chladom.

Ako na výber sukne?

Sukne by sa mali vyberať s ohľadom na to, že sa v prednej časti nedeformujú, nekrčia a neťahajú hore, preto by ste mali uprednostňovať špeciálne modely, v ktorých je predná časť o niečo dlhšia ako zadná strana. Tiež by mala mať sukňa široký elastický pás.

Medzi šatami môžeme vyzdvihnúť tie, ktoré nemajú pás, alebo venovať pozornosť tým, ktoré boli špeciálne vytvorené pre tehotné ženy. V takých bude žena vyzerať obzvlášť krásne a elegantne.

A čo blúzky a dámske svetre?

Blúzky by mali byť voľné a neobmedzovať ženy pri pohybe. Samozrejmosťou sú aj kvalitné materiály, s ktorými budete mať čo najmenej starostí pri údržbe a nosení. Dnes to máte jednoduchšie, pretože aj v prípade tehotných žien sa móda posunula úplne iným smerom, vďaka čomu môžete vyniknúť aj s dieťatkom v brušku.

Obľúbeným predmetom ženského šatníka, a to nielen počas tehotenstva, sú tričká a krásne dámske svetre. Môžete ich použiť na prechádzku alebo odpočinok, napríklad mimo mesta. Tričká a svetre pre tehotné ženy sú ideálne vyrobené len z prírodných vlákien a ich strih zanecháva voľný priestor pre bruško. Dokonale sa tiež kombinujú s modernými nohavicami alebo iným modelom, ktorý si pre svoj dnešný outfit vyberiete. Výhodou je aj fakt, že si všetko objednáte pohodlne z internetu.

A ak sa posledné štádiá tehotenstva zhodujú s nástupom chladného počasia, potom nemôžete robiť bez nákupu tohto vrchného ošatenia ani krok. Pri výbere puzzle pre deti, varení, prechádzke v parku alebo ceste do mesta, bude takéto oblečenie dokonalým doplnkom, ktorý vám nebude brániť v slobodnom pohybe a zároveň pôsobí štýlovo.

Toto obdobie je pre ženu veľmi náročné, tak si ho aspoň spríjemnite vhodným kúskom v šatníku, ktorý možno využijete aj mimo obdobia gravidity.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov