Poznajte najlepšie topánky, ktoré môžete nosiť k šatám

Šaty sú nepochybne atribútom jarného a letného šatníka. Radi ich nosíme denne aj pri zvláštnych príležitostiach. Aby však mohli dokonale zdôrazniť prednosti našej krásy a postavy, je dôležité správne zladiť doplnky, a predovšetkým topánky. Dnes povieme, ktoré topánky sa budú najlepšie hodiť k šatám.

Baleríny

Tento typ obuvi miluje každá žena. Baleríny sú ľahké topánky na plochej podrážke, ktoré môžu byť vyrobené z kože aj syntetických materiálov. Dámske baleríny sú ako stvorené pre každodenné štylizácie, pri ktorých sa okrem módneho vzhľadu zameriavame na pohodlie. Budú sa skvele hodiť k takmer každému typu šiat. Pre vzdušnú, dievčenskú s voľnejším strihom budú perfektné baleríny z ľanu, rifľoviny alebo inej mäkkej látky tou správnou voľbou.

Pokiaľ hľadáme baleríny k jednoduchým šatám formálnejšieho strihu, môžeme zvoliť pevnú kožu alebo semiš v tlmených farbách. Ak chceme dať našej štylizácii o niečo výraznejšiu podobu, môžeme šaty zladiť s balerínami vo výraznejších farbách alebo zdobenými sponami či prešívaním.

Baleríny športového strihu zasa budú perfektne ladiť s bavlnenými šatami v mestskom štýle. Takáto obuv bude ideálna pre ľudí, ktorí trávia veľa času na svojich nohách a zároveň sa starajú o to, aby vždy vyzerali dobre.

Vysoké opätky

Nie je nič ženskejšie ako kombinácia vzdušných šiat s vysokými podpätkami. Takáto štylizácia je ideálnym riešením pre dámy, ktoré chcú zdôrazniť svoje čaro. Lodičky na vysokom podpätku, či už na ihlovom podpätku, alebo na stĺpiku, budú perfektne ladiť k mini a midi šatám, a to ako k šatám ceruzkového strihu, tak aj k šatám s rozšírením. Takáto kombinácia sa dá úspešne použiť na prechádzku, do kaviarne alebo na párty. Stojí za to pamätať, že čím kratšie šaty, tým mäkší by mal byť podpätok, vďaka čomu budú celé harmonické. Ak použijeme lodičky na silnom podpätku ku krátkym šatám môže náš outfit vyzerať toporne a bez vďaky.

K dlhým šatám však môžeme zladiť lodičky na platforme alebo klinové podpätky. Dámy, ktoré sa necítia stabilne v topánkach na platforme, si môžu k maxi šatám zvoliť lodičky s plochou podrážkou.

Sandále

Na jar a v lete si k šatám môžeme obuť sandále. Tie na plochej podrážke sa budú hodiť k akejkoľvek dĺžke šiat. Každodenné šaty je možné kombinovať s pletenými sandálikmi – ľanovými, koženou alebo športovou verziou – vyrobenými z popruhov. Sandále vyrobené z tenkých, kožených remienkov zdobených kamienkami alebo kamienkami budú najlepšou voľbou pre štýlovejší outfit so šatami. V prípade outfitov na formálnejšie vychádzky alebo večierky odporúčame zvoliť sandále na vysokom podpätku, vďaka ktorým bude naša štylizácia pôsobiť veľmi štýlovo a noblesne.

Správny výber topánok k šatám nám zabezpečí módny a štýlový vzhľad pre každú príležitosť.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov