18 potravín, ktoré by mali jesť ženy pre svoje zdravie

Hoci sme si veľmi podobní, pri bližšom pohľade sa mužské a ženské telo líši v množstve drobných i väčších detailov. Mali by sme to brať do úvahy aj pri voľbe stravy. Aby každá žena vyzerala a cítila sa zdravo, mala by zaradiť do svojho jedálnička nasledujúcich 18 potravín.

brightside.me

Každá žienka má svoj vlastný spôsob ako sa stará o to, aby jej pleť pôsobila prirodzene, bez začervenaní a pritom žiarivo. Existujú však aj univerzálne rady ako zachovať žiarivosť pokožky a spomaliť proces jej starnutia. Jedzte potraviny bohaté na antioxidanty ako je vitamín C, vitamín A a vitamín E. Urýchľujú schopnosť pokožky prirodzene sa obnovovať a chránia ju pred slnkom. ALA alebo alfa-mastná kyselina pôsobí ako prevencia pred pigmentáciou pokožky. Koenzým Q10 pomáha pleti vyzerať mladšie. Potraviny obsahujúce zinok zase pomáhajú hojiť rany.

brightside.me

Niektoré potraviny vás dokážu ochrániť pred rakovinou a zabrániť rastu rakovinotvorných buniek. Napríklad brokolica obsahuje indole-3-carbinol, antioxidant so silnými zdraviu prospešnými vlastnosťami. Kedykoľvek ju pridáte do svojho jedálnička, robíte svojmu telu láskavosť.

brightside.me

Keď ide o zdravie zubov a kostí, najdôležitejším prvkom je vápnik. Je neoddeliteľný od vitamínu D, bez ktorého nemôže byť absorbovaný do kostí. Vitamín D tiež zlepšuje náladu a kognitívne procesy.

brightside.me

Štúdia z kliniky v Clevelande preukázala, že reprodukčný systém a hormóny s ním súvisiace majú vplyv aj na iné, ako reprodukčné funkcie organizmu. U žien sú potraviny podporujúce plodnosť a zároveň hormonálnu rovnováhu tie, ktoré obsahujú omega-3 mastné kyseliny, vitamín E, cholín a vitamín C.

brightside.me

Pre mladé dievčatá sú proteíny nesmierne dôležité kvôli správnej stavbe tela a celkovému zdraviu. Pre dospelých je príjem proteínov podstatný pri chudnutí, pretože urýchľuje metabolizmus. Na kilogram vašej váhy by ste mali zjesť jeden až dva gramy proteínov.

brightside.me

Ženy by mali prijímať 0,4 mg vitamínu B9 denne. Pomáha telu tvoriť a udržiavať nové bunky, udržiavať emocionálnu vyrovnanosť a nakopnúť imunitný systém.

Zdroj/ Potraviny, ktoré by mali jesť ženy pre svoje zdravie: brightside

ZDIEĽAJ NA: