Návod na jednoduchú potlač za pár minút. Hravo to zvládnete aj vy doma!

Jednoduchý a hravý postup z kreatívneho blogu tvoritalubit, ktorý obnoví šatník kúskami, ktoré zaručene na nikom inom neuvidíte. Potlač na tričko si viete vyrobiť aj sami doma a za pár minút.

potlac na tricko navod 04

Pripravte si:

  • nažehľovaciu fóliu,
  • fotografiu, obrázok – ilustráciu ktorú budeme nažehľovať,
  • tričko, nohavice (najlepšie bavlnené),
  • žehličku,
  • nožnice,
  • atramentovú tlačiareň.

Návod ako postupovať

1. Vyberieme si motív, ktorý budeme aplikovať. Kresbičky, ktoré sú nažehľované v tomto postupe, boli kreslené v aplikácii 53paper.

potlac na tricko navod 01

2. Nažehľovať je možné aj fotografie, ilustrácie, rôzne obrázky či nápisy, ktoré nájdete na pintereste alebo shutterstocku. Motívy tlačíme zrkadlovo na nažehľovací papier, atramentovou tlačiarňou.

3. Vytlačený motív vystrihneme po obvode s pol centimetrovou rezervou.

potlac na tricko navod 02

4. Kresbičku si umiestnime na bavlnený podklad vytlačenou stranou nadol. Žehličkou sa po obrázku snažíme nepohybovať len prikladáme v pár sekundových intervaloch. Pri dlhšom priložení papier začína žltnúť.

5. Je potrebné rozpáliť nažehľovaciu fóliu tak, aby sa lepidlo ktoré je použité na fólii pevne prilepilo k bavlnenému podkladu.

potlac na tricko navod 8 potlac na tricko navod 9

6. Obrázok s motívom po prižehlení necháme vychladnúť a fóliu pomaly odtrhneme. Nažehlenú potlač na tričku perieme šetrne. Obrátené naruby a najlepšie v rukách alebo v práčke na šetrnom režime.

potlac na tricko navod 10potlac na tricko navod 03

Autorka návodu potlač na tričko: Soňa z tvoritalubit

ZDIEĽAJ NA: