České porcelánové zásuvky a vypínače Mulier sú svetovým unikátom! Namiesto tuctového plastu tvoria kúsky ako zo starých kaštieľov a zámkov

Lucia a David Richtroví sa po presťahovaní do starého domu pustili do jeho rekonštrukcie. Mladomanželia chceli z obyčajnej budovy vytvoriť skutočný domov a dať mu pečať svojej osobnosti. Mysleli pri tom aj na také detaily, ako sú zásuvky a vypínače. Lucia v tom čase pracovala v keramickej dielni a tak bola voľba jasná – vyrobia ich z porcelánu, podľa vlastných návrhov. Zvládnuť techniku výroby porcelánových vypínačov a zásuviek na tej najvyššej úrovni a v mnohých farebných prevedeniach im zabralo takmer päť rokov. Dnes zamestnávajú štyroch ľudí a ponúkajú viac ako 15,000 kombinácií farieb a tvarov. Opäť sa potvrdilo, že kde je nadšenie a pracovitosť, tam sa časom pod rukami urodia výnimočné produkty. Dnes môžu byť hrdí na svoju značku Mulier a jednotlivé kolekcie porcelánových výrobkov, ako Klasik či Ornament.

Ich filozofia je nepoddať sa rýchlej spotrebnej dobe a každému kúsku venovať pozitívnu energiu a dostatok času. Pracujú s elánom a na ich ručných výrobkoch je to vidieť. Domovom mnohých ľudí dodávajú nielen pohodu, ale aj osobitý ráz. Pri šťuknutí takýmto vypínačom sa človek cíti ako v starobylom kaštieli. Nebránia sa však ani geometrii alebo výrobe podľa želaní zákazníka. Tvorba jediného kúska im zaberie niekoľko dní. Aj vďaka tomu ide o originál, ktorý nikde inde nenájdete a svojou výrobou sa stali svetovým unikátom.

České porcelánové zásuvky a vypínače Mulier

Zdroj / Porcelánové zásuvky a vypínače Mulier: mulierfacebook

ZDIEĽAJ NA: