Táto žena sa teda vynašla! Na vianočné ozdoby použila ponožky a výsledok je skutočne originálny

Zdobiť vianočný stromček každý rok tými istými ozdobami patrí v mnohých rodinách medzi najobľúbenejšie tradície. Ak sa vám však už zunovali, alebo svoje tradície ešte iba tvoríte, či sa vám podarilo niekoľko kúskov minulý rok rozbiť – v každom z týchto prípadov sme tu s dobrými nápadmi na nové ozdoby. Napríklad vianočné gule oblečené do ponožiek, ktoré sú nezvyčajné, originálne, v severskom štýle a vďaka použitým materiálom extra útulne pôsobiace. Nerozbijete ich ani vy, ani vaše deti a dokonca ani zvedaví domáci miláčikovia.

Budeme potrebovať:

  • polystyrénové gule,
  • nožnice,
  • ponožky s vianočnými vzormi,
  • ihlu a niť,
  • ozdobnú mašľu,
  • stuhu alebo šnúrku na zavesenie.

Návod ako postupovať

  1. Z ponožky odstrihneme špičku a časť od päty smerom nahor – alebo tú časť, kde ponožka objíma členok. Podstatné je, aby išlo o relatívne rovný štvorec.
  2. Jeden koniec ponožkového „tunela“ na rubovej strane prešijeme jednoduchým stehom a keď ju prešijeme po celom obvode, silno ju zatiahneme, zaviažeme uzlík a ponožku prevrátime.
  3. Z polystyrénovej gule vydlabeme kúsok polystyrénu tak, aby sa do vzniknutej jamky pohodlne zmestila zošitá časť ponožky z predchádzajúceho kroku. To bude tvoriť spodnú časť vianočnej gule.
  4. Guľu oblečieme do ponožky a hore ju zošijeme. Prišijeme na ňu aj ozdobnú mašľu a stuhu alebo šnúrku na zavesenie. A dekorácia je hotová!

Ponožkové ozdoby na Vianoce

Extra tip

Namiesto polystyrénových gulí môžete použiť aj staršie plastové, ktoré sú ošúchané, poškriabané, opadali z nich glitre alebo sa inak poškodili. Recyklované sú najlepšie!

Zdroj / Ponožkové ozdoby na Vianoce: marrietta

ZDIEĽAJ NA: