Ako si zhotovili pojazdný vozík na kamado gril

Krása toho, že si vyrábame veci sami, spočíva aj v tom, že ich môžeme dokonale prispôsobiť svojmu životu a môžeme si vyrobiť niečo, čo by sme v obchode len tak nenašli. Podobný príbeh v sebe skrýva aj pojazdný vozík na kamado gril, ktorý zhotovili dvaja kamaráti. Hodí sa do prostredia záhrady a zároveň ukrýva šikovný úložný priestor. Ako to urobili?

Návod ako postupovali

  1. Najskôr z dvoch dubových latiek zbili nohy v uhle 90°. To im umožnilo použiť skrutky tak, aby neboli spredu viditeľné. Tieto skryté spoje využili na pripevnenie drevených rámov, z ktorých zhotovili dno i vrchnú časť úložného priestoru, a neskôr aj na pripevnenie koliesok.
  2. Potom sa pustili do tvorby stojana na gril. Je pomerne ťažký a musí byť položený na nehorľavom materiáli – konkrétne na dlaždiciach, preto jeho opora musí byť obzvlášť pevná. Vytvorili ho z tvrdého dreva. Dôležitým prvkom je okrúhly otvor na doske stola, do ktorého gril zapadne.
  3. Vedľa stojanu na gril umiestnili úložný priestor v podobe jednoduchej drevenej skrinky s poličkami. Je vhodný najmä na skladovanie uhlia a pomôcok na grilovanie ako sú obracačky, kliešte a rošty. Podstatným detailom sú kolieska na nožičkách, vďaka ktorým je presúvanie grilu hračkou. Napokon je vhodné ho namoriť akýmkoľvek moridlom alebo lazúrou podľa vášho výberu.
  4. Ich projektom sa inšpirovali aj ďalší kutilovia, niektorí obohatili stojan na gril o viaceré zásuvky, iní dokonca pridali mraziaci box zabudovaný nad skrinkou.

Extra tipy

  1. Vyberte si materiál, ktorý odoláva hnilobe. Ide o veľký projekt a nebudete chcieť vyrábať nový vozík každých päť rokov.
  2. Ak budete chcieť namiesto skrutiek použiť lepidlo, vyberte si vodeodolné, keďže bude musieť zniesť dážď ako aj umývanie okolia grilu.
  3. Spojovacie súčiastky by mali byť odolné voči korózii, nepoužívajte teda také, aké by ste použili v interiéri.

Fotografie a viac info / Vozík na kamado gril © Matt Christianson a Paul Mayer pre wwgoa

ZDIEĽAJ NA: