Poisťovňa vám môže preplatiť aj návštevu zraneného dieťaťa v zahraničí

Veľa detí a tínedžerov vyrazí v lete za dobrodružstvom. Už niekoľko rokov sú veľmi obľúbené detské tábory v zahraničí alebo dovolenky, kedy dospievajúce deti prvýkrát vycestujú k moru bez rodičov. Stať sa však môže všeličo, nešťastné udalosti ako úrazy či ochorenia nie sú výnimkou. Čo robiť v prípade, keď sa dieťa nachádza v zahraničí a rodič je doma na Slovensku? Riešenie poskytne cestovné poistenie, pretože to kryje aj návštevu rodiča v nemocnici vtedy, keď jeho dieťa má zdravotné ťažkosti a musí byť hospitalizované.

Dôležité je vedieť, na čo máte z cestovného poistenia nárok

Pri každej ceste do zahraničia by ste sa nemali spoliehať iba na európsky zdravotný preukaz. Oplatí sa mať aj cestovné poistenie, ktorého rozsah je naozaj široký. Jeho základom je krytie liečebných nákladov spojených s liečením zdravotných ťažkostí a úrazov. Kryté sú nielen malé nepríjemnosti, ako je napríklad alergická reakcia či odreniny, ale aj vážnejšie úrazy či komplikácie, ktoré si môžu vyžiadať hospitalizáciu. Takéto nešťastie sa môže stať aj dieťaťu a rovnako ako zdravotnú starostlivosť, bude pri sebe potrebovať rodiča. V prípade, že má toto dieťa uzatvorené cestovné poistenie, náklady na cestu či ubytovanie rodiča, ktorý ho príde navštíviť, môžu byť hradené práve z tohto poistenia. Vždy je však dôležité preštudovať si poistné podmienky a oboznámiť sa s rozsahom danej poistky. Niektoré poisťovne preplatia rodičovi iba ubytovanie, iné preplácajú aj cestu. Tiež treba brať na vedomie, že nárok na preplatenie nákladov na vycestovanie alebo ubytovanie za zraneným dieťaťom vzniká iba v prípade vážneho ochorenia či úrazu, ktorý si vyžiadal hospitalizáciu.

Ak vaše dieťa odchádza do tábora do zahraničia, jeho organizátor vám môže ponúknuť aj cestovné poistenie. V takom prípade si tiež overte rozsah danej poistky a v prípade, že sa vám krytie nebude zdať dostatočné, poistenie do zahraničia môžete dojednať aj individuálne.

Najvýhodnejšie cestovné poistenie nájdete online

Ak dieťa vycestuje za hranice a v dôsledku nejakých komplikácií bude musieť ostať v nemocnici, poistenie na cesty mu zaručí nielen preplatenie liečebných nákladov, ale bude ho môcť navštíviť aj jeho rodič. Okrem toho sa základné cestovné poistenie dá doplniť o rôzne doplnkové poistenia. Týmto spôsobom sa na cestovnú poistku možno spoľahnúť aj pri strate batožiny alebo vtedy, keď dieťa omylom poškodí majetok tretej osoby, napríklad exponát v múzeu.

Práve preto sa poistnú ochranu pri ceste do zahraničia neoplatí zanedbať. Stojí iba pár eur a dá sa vybaviť aj cez internet. Využite porovnanie cien od Netfinancie.sk a uzatvorte pre vaše dieťa cestovné poistenie online za najlepšiu cenu. Žiadny rodič sa o svoje deti neprestane strachovať. Vďaka kvalitnému poisteniu na cesty im však zabezpečíte spoľahlivú ochranu a pomoc práve vtedy, keď to budú potrebovať.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov