Pohodlné športové oblečenie – tipy a triky

Radi športujete v jesennej prírode? Aby športovanie bolo pre človeka prospešné, stačí nepodceniť výber oblečenia, ktoré športovca chráni pred nepriazňami počasia. Veď radosť z pohybu ovplyvňujú aj odevy, len v každom ročnom období treba voliť tie správne.

Zdroj obrázka: dreamstime.com

Pri zostavovaní jesenného športového šatníka je na úvod potrebný správny výber športovej bundy a nohavíc. Prechodná vzdušná bunda a pohodlné nohavice sú nevyhnutnou súčasťou každého športovca, ktorý sa chystá športovať v exteriéri aj počas jesene. Na jeseň je počasie veľmi nevyspytateľné – raz je chladno, potom zasa teplo. Preto je nutné týmto vrtochom počasia prispôsobiť aj športové zvršky a nepodceniť ani jesenné či zimné čiapky. Kvôli premenlivému počasiu má byť v tomto ročnom období športové oblečenie dobre vrstviteľné. Je dôležité, aby si športovec mohol vrchné oblečenie kedykoľvek vyzliecť alebo obliecť podľa aktuálnej potreby.

Jesenné športové odevy

Športovec, ktorý športuje v exteriéri, v chladnom období roka potrebuje okrem bundy a nohavíc aj termoprádlo. Na jeseň sú nevyhnutnou technickou vrstvou pre outdoorové športové aktivity tiež mikiny. Či sú so zipsom po celej dĺžke alebo s polovičným zipsom, s dlhými rukávmi alebo bez rukávov. A ideálne je, ak je tento druh odevu opatrený aj kapucňou. Vesty sa výborne vrstvia, sú maximálne vhodné do chladného jesenného počasia. Patria medzi najuniverzálnejšie športové oblečenie a dajú sa s čímkoľvek kombinovať. Či preferujete dlhšie alebo kratšie strihy, z praktického hľadiska je dobré voliť hlavne modely s vreckami. Čo sa spodného oblečenia týka, každý rekreačný aj profesionálny športovec vie, že tričká je najlepšie voliť z pružných a priedušných materiálov. Medzi overené funkčné materiály patrí polyamid a polyester, ktoré majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti a nie sú náročné na údržbu. A pokiaľ sa už teraz pripravujete aj na zimnú sezónu, lyžiarovi nesmú chýbať ani kvalitné rukavice. Detské lyžiarske rukavice aj rukavice pre dospelých je však dobré voliť s viac vrstvovou konštrukciou a s kvalitnou podšívkou.

Pohodlná športová obuv

Žiaden športovec sa nezaobíde bez pohodlnej športovej obuvi. Jesenná športová obuv má byť maximálne pevná, má dokonale kopírovať tvar chodidiel a obsahovať anatomicky tvarovanú stielku. Pri výbere dbajte nielen na správnu veľkosť obuvi – na presnú dĺžku a šírku, ale aj na vhodný strih. Obuv nesmie športovca tlačiť a nesmie mu spôsobovať žiadne odreniny. Má mať čo najnižšiu hmotnosť, hrubú a súčasne čo najpružnejšiu podrážku. Dôležité je, aby športová obuv bola nielen pekná, ale hlavne pohodlná, vzdušná a nepremokavá.

Zdroj obrázka: dreamstime.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov