Kreatívne nápady, ako vyrobiť podložky pod horúci hrniec z korkových zátok, ktoré by inač skončili v koši

Vzduch tvorí asi 50% objemu korku, preto má tento materiál výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Dokáže tiež regulovať vlhkosť, je mäkký, no zároveň dokáže  držať svoj tvar aj po stlačení. Je odolný voči vode a chemikáliám, je málo horľavý. Niet sa preto čo čudovať, že už dávno nie je jeho využitie obmedzené len na vinársky priemysel, ale našiel si cestu aj do stavebníctva či interiérového dizajnu. Recykláciou korkových zátok si môžete aj vy sami vyrobiť originálne úžitkové predmety akými sú podložky pod horúci hrniec, čajovú kanvicu, tanier alebo šálku.

Podložku vyrobíte jednoducho priliepaním stojacich zátok o seba lepiacou pištoľou. Pokúste sa dosiahnuť tvar kruhu. Ten zviažte špagátom kým lepidlo stuhne, ideálne na 24 hodín. Špagát odstráňte alebo ponechajte ako dekoráciu. Ak chcete aby vaša podložka vyzerala jemnejšie, pokrájajte nožom zátky na rovnako tenké kolieska. Ďalšou možnosťou je lepenie zátok poležiačky do tvaru štvorca alebo obdĺžnika. Požadovaný tvar môžete získať fixovaním napr. v nízkej bonboniérovej krabici. Zátky môžete aranžovať aj do tvaru šesťuholníka alebo súboru kvetov.

Možností ako využiť korkové zátky je naozaj veľa, určite aj vás napadli rôzne obmeny či vylepšenia. Pusťte sa do toho, skrášlite svoj domov vlastným výrobkom a zároveň recykláciou pomôžete prírode.

Podložky pod hrnce z korkových zátok

Videonávod na podložku z korkových zátok

Zdroj / Podložky pod hrnce z korkových zátok: pinterest

ZDIEĽAJ NA: