Rozhodli sa pre netradičné, no originálne a lacné riešenie! Takto postupovali pri podlahe z papierových sáčkov

Ak hľadáte nejaké jednoduché a najmä cenovo dostupné podlahy, tu ste na správnom mieste! Ak by vám niekto povedal, že si urobil podlahu z papierových sáčkov za pár centov, bude tomu len ťažko veriť. No je to naozaj tak! Z obyčajných sáčkov si viete ako Ashley, tak aj vy samy doma vyrobiť kvalitnú podlahu, stačí len trocha šikovnosti a trpezlivosti. Je to lacné a navyše to vyzerá naozaj skvelo. Neodporúča sa to robiť na betóne, pretože sa vám to nemusí podariť a papier sa dostatočne neprichytí. Vaše návrhy k nápadu sú vítané v komentároch!

Materiál potrebný na podlahu z papierových sáčkov:

 • Papierové sáčky alebo hnedý papier
 • Lepidlo
 • Moridlo
 • Polyuretánový lak
 • Mop
 • Brúsny papier

Návod ako postupovať

 1. Ako prvý krok by ste mali určite vyprázdniť plochu, kde budete robiť podlahu a odstrániť dolné obloženia okolo stien. Dôležité je, aby podlaha bola rovná, čiže na nej nemôžu byť žiadne hrbolčeky, ani jamky. Ak sú, hrbolčeky zbrúsime a jamky vyplníme, kým všetko nebude rovné a taktiež čisté.
 2. Papier alebo sáčky si natrháme (nestriháme!) na nie príliš malé kúsky. Jeden kus by mal mať asi 10 – 15 centimetrov. Trháme to prirodzene, čiže to nemusí mať žiadny tvar, najlepšie je, ak kúsky budú nepravidelné. Toto je dobrá zábava pre deti.
 3. Potom si namiešame lepidlo, najlepšie v pomere 1:1, čiže 50% voda a 50% lepidlo. Ak to ale idete robiť na drevenú podlahu, je dobrý pomer vody a lepidla 3:1. Nenamiešajte celé lepidlo naraz, pretože lepenie podlahy trvá dlhšie, než si myslíte. Určite nechcete, aby vám lepidlo vyschlo.
 4. A môžeme začať lepiť. Každý kus papiera natrieme lepidlom z oboch strán. Musíme dávať pozor, aby pod papierom neboli žiadne vzduchové bubliny, preto to musíme uhladiť a dávať pozor. Taktiež sa každý kus po vyschnutí zmenší, čiže je dobré, aby sa kúsky trochu prekrývali. Necháme poriadne uschnúť.
 5. Po uschnutí si vezmeme mop a namoríme podlahu. Necháme odstáť dva dni.
 6. Nakoniec nanesieme niekoľko vrstiev rovnakým spôsobom ako moridlo aj polyuretánový lak, ktorý je riediteľný vodou. Tento krok zabezpečí lesk, ktorý podlahe dodá krásny efekt (možno by šlo použiť aj epoxidovú živicu).

Tip: Ak sa vám nápad páči, môžete ho aplikovať aj na schodisko.

Podlaha z papierových sáčkov

Fotografie a viac informácií nájdete na © domesticimperfection

ZDIEĽAJ NA: