Na podlahe jej salóna krásy strávil 5 mesiacov! Majiteľka sa tak môže chváliť jedinečnou podlahou z nepotrebných odrezkov dreva a keramiky

Alexey Steshak miluje prácu z drevom a tvorbu mozaiky. Predstavili sme vám už jeho drevený stôl s mozaikou a návodom ako na to, aj jeho drevené umývadlo s keramickou mozaikou. Dnes sa pozrieme zblízka na jeho nový projekt – drevenú podlahu s keramickými vtákmi – ktorú vyrobil pre salón krásy. Dlhé roky sníval o výrobe takejto podlahy. Má 56 m² a práca na nej mu trvala 5 mesiacov (pričom pracoval sedem dní v týždni). Jeho tvorba má však aj ďalší rozmer – nepoužíva nové drevo… Ako to robí?

  1. Na podlahu použil drevo z padnutých stromov, odrezky od pestovateľov ovocných stromov a niekoľko stromov od svojho priateľa. Napokon mal 40 vriec malých kúskov dreva.
  2. Mal k dispozícii dubové drevo, orechové, drevo z marhule, jablone, hrušky, brezy, čerešne, javora, smreku, jarabiny a trochu mahagónu.
  3. Na strom v mozaike použil: javor, brezu, borovicu, smrek, americkú čerešňu, hrušku, čerešňu a dub.
  4. Na pozadie použil: jabloň, hrušku, marhuľu, orech, mahagón, dub, sibírsky a ukrajinský dub, maďarský buk a jaseň.
  5. Na betónovú podlahu položil desaťmilimetrovú preglejku a na ňu nalepil kúsky dreva.
  6. Po ukončení drevenej časti začal vyrábať vtáčikov. Použil na ne polámanú keramickú dlažbu.
  7. Aj keď to bol dlhý a pracný proces, na konci ho čakal pocit hlbokého zadosťučinenia a nikdy neoľutoval, že s tým začal.
  8. Miluje svoje povolanie a páči sa mu, že si môže vymýšľať projekty ako je tento.

Podlaha s drevenou mozaikou


Stránka autora a foto © behance

Zdroj / Podlaha s drevenou mozaikou: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: