Tento podkrovný byt s odhalenými trámami, tradičným krbom a terasou dýcha úžasnou atmosférou!

Presuňte sa s nami do podkrovia v severskom štýle s romantickou atmosférou – nielen v spálni. V každej izbe nájdete bohatú nádielku farebných dekorácií a doplnkov, kvetov či obrazov. Preto majitelia volili ako pozadie jednoduché biele steny a ako výnimočný prvok odhalené trámy. Centrom obývačky sa stal krb, ktorý zaplní celý obytný priestor príjemným teplom. Steny sú v niektorých miestach ozdobne vytvarované.

Farby na dekoratívnych vankúšoch, kobercoch a doplnkoch sú jemne pastelové, čo iba umocňuje útulnosť domácnosti. Kvety dodajú nielen kyslík a čistotu vzduchu, ale sú aj relaxačným prvkom.

Usporiadanie kuchyne s jedálenským kútom je naozaj krásne, pretože pôsobí veľmi prirodzene. Odtieň dreveného nábytku ladí s odhalenými trámami a s podlahou z drevených dosiek, čo spolu vytvára celistvý dojem. Kuchyňa je od jedálenskej časti oddelená pomerne vysokým polostrovom. Samotná jedáleň pôsobí nenápadne, vďaka jednoduchému nábytku. Jediným dekoratívnym prvkom sú ozdobne vyrezávané nohy stola. Veľké okná zaručujú, že mení priestor nie je tmavý.

Jednou z najzaujímavejších vecí v byte je určite knižnica. Obyčajné drevené police na knihy, dokumenty a dekorácie sú presne navrhnuté tak, aby využili priestor na zvláštne tvarovanej stene. Výsledok je unikátny, nemyslíte? Nikde inde takýto priestor nenájdete.

Spálňa sa tiež pýši výnimočnou atmosférou. Šarm a romantický nádych jej dodávajú prírodné a kvetinové motívy – nielen na posteľnej bielizni, ale aj na tapete na stene, kde na tmavom podklade žiaria drobné vtáčiky. Priestor pod šikmým stropom je využitý tak, aby ste sa v ňom mohli pohodlne pohybovať.

A čo poviete na terasu? Rastlinky, kvety, stromy – to všetko spolu tvorí divokú záhradku a okrášľuje bývanie aj z vonkajšej strany. Príroda je tu doplnená žiarivými farbami, praktickým slnečníkom a samozrejme pohodlným miestom na sedenie. To je asi tak všetko, čo potrebujete na príjemnú relaxáciu po náročnom dni.

Zdroj / Podkrovný byt v severskom štýle: bohodecochic

ZDIEĽAJ NA: