Šikovná mamina premieňa staré ockové košele na roztomilé podbradníky pre deti. S jej návodom, to hravo zvládnete aj vy!

Podbradníky sú azda najdôležitejšou súčasťou detskej výbavičky. Nielen že chránia detské oblečenie pred škvrnami akéhokoľvek druhu ale ušetria aj mnoho stresu maminkám pri pohľade na opätovne padajúci pestrofarebný kus jedla z detskej pusy smerom dolu. No aj keď vášho drobčeka naučíte spôsobne papať v útlom veku, ešte stále nemáte vyhraté. Prichádzajú na rad zúbky a s ním neovládateľné, a hlavne nezastaviteľné, slintanie. Proste, podbradníkov nikdy nie je dosť! Trh s detským oblečením je v dnešnej dobe veľmi dobre zásobený, ale prečo by vaše dieťa nemohlo trochu vyčnievať z radu. Ak vám v skrini visia blúzky či manželove košele a márne čakajú, kedy sa opäť vrátia do módy, toto je vynikajúca príležitosť ako im dať druhú šancu. Veľmi jednoducho z nich môžete vyrobiť originálne podbradníky pre vaše zlatíčko tak, ako to spravila Ashley z blogu makeit-loveit.

Okrem košieľ so zapínaním budete potrebovať už iba zbytky froté látky (môže byť tenký uterák ktorý nepoužívate) a patentky, resp. suchý zips.

Návod na podbradníky pre deti

  1. Na papier si nakreslite tvar jedného z podbraníkov ktoré máte doma. Preneste na košeľu v časti s gombíkmi a vystrihnite. Ten istý tvar vystrihnite z froté látky.
  2. Vystrihnutú časť z košele položte lícom na froté látku, prišite dokoola, v spodnej alebo bočnej časti nechajte otvor na prevrátenie. Po prevrátení otvor drobným stehom zašite a na konce pripevnite patentky alebo suchý zips, aby sa podbradník mohol pekne zapnúť.
  3. Podľa toho, či máte doma malú slečnu alebo malého pána, môžete na hornú časť podbradníka prišiť aplikáciu zo zbytku ľubovoľnej látky v tvare mašličky alebo motýlika.

Zdroj a foto / Podbradníky pre deti zo starých košieľ: makeit-loveit

Videonávod ako premeniť ocinové košele

Verte, že keď urobíte jeden a po úspechu, ktorý s ním zožnete, už nebudete chcieť iné!

ZDIEĽAJ NA: