Návod pre šikovné ručičky alebo ako Natalia vyrobila plsteného ježka

O tvorení z plsti sme už čo to napísali. No vďaka tomu, že diela z tohto materiálu sú také fascinujúce, prinášame vám ďalšiu umelkyňu, ktorá sa tejto tvorbe venuje.

Natalia Kuznetsova z Moskvy je živým dôkazom toho, že fantázii sa medze nekladú a že z plsti sa dajú vyrobiť obdivuhodné výtvory. Jej ježko získal zopár ocenení, čo len svedčí o jej majstrovstve. Keď sa pozriete na obrázok s materiálom potrebným na výrobu takéhoto ježka, je len ťažko predstaviteľné, že z tých pár vecí môže vzniknúť umelecké dielo. Na výrobu ježka je potrebná plsť, nástroj na plstenie, mohér, štetec, farby, polymérová hmota a špeciálne lepidlo. Technikou s názvom „plstenie“ sa z neforemnej hmoty postupne stáva trup ježka. Takto pokračuje, až kým nie je hotové celé telo. To už berie do rúk štetec a pomocou farby dotvára ježkovi tvár. Nezabúda na detaily a tak je živo vyzerajúci ježko hotový.

Táto technika si vyžaduje nielen mimoriadne nadanie ale aj trpezlivosťzručnosť. Natalia si tak vyslúžila nielen cenu v súťaži, no aj uznanie u laikov. A čo hovoríte vy na tohto plsteného ježka?

Plstený ježko


Zdroj / Plstený ježko: livemaster

Videonávod na ježka z plste

ZDIEĽAJ NA: