PIZZA ako ju nepoznáte! Tento jedinečný recept budete chcieť vyskúšať aj vy

Pizza je pre mnohých z nás najobľúbenejším jedlom počas večerov, kedy máme chuť len tak ležať a pozerať dobrý film. Možno k nej máte menej vrúcny vzťah, no nájde sa len málokto, kto ju ešte nikdy neochutnal. A ak patríte k tým, ktorý vyskúšali už úplne všetko, možno vás poteší recept z kuchyne Wendy Kou na pizzu v netradičnom šate zázrak plný všetkého čo na pizze milujeme.

pizza-ako-ju-nepoznate-1

Ingrediencie:

  • cesto na pizzu – môžete si ho kúpiť predpripravené v obchodoch, v tom prípade budete potrebovať polovicu balenia, ale môžete si ho pripraviť aj podľa vášho obľúbeného receptu,
  • 300 g nastrúhanej mozzarelly,
  • 200 g paradajkovej omáčky alebo kečupu,
  • štipka čili,
  • 1 čajová lyžička sušeného oregana,
  • čerstvá bazalka (minimálne hrsť lístkov),
  • 16 – 20 kúskov salámy,
  • + všetky suroviny, ktoré na nej milujete.

pizza-ako-ju-nepoznate-2

Postup

1. Rúru predhrejte na 180°C a formu na srnčí chrbát vysteľte papierom na pečenie (ľahšie vďaka nemu vytiahnete hotovú Babka pizzu po upečení).

2. Cesto rozvaľkajte do tvaru obdĺžnika hrubého asi 3 mm – nerobte si starosti s tým, že sa samo trochu scvrkne a bude hrubšie, je to pre tento typ cesta typické.

3. Do paradajkovej omáčky alebo kečupu pridajte oregano a čili, a hotovou omáčkou rovnomerne potrite celé cesto. Potom ho posypte syrom a poukladajte naň salámu.

pizza-ako-ju-nepoznate-01

4. Cesto stočte z oboch (dlhších) strán tak, aby sa dve rolky cesta stretli v strede a v tom bode ich od seba oddeľte – rozrežte.

pizza-ako-ju-nepoznate-02

5. Obe rolky zvrchu narežte no na hornom i dolnom konci nechajte tri centimetre cesta v celku, ako to vidíte na obrázku.

6. Obe rolky preložte do formy na pečenie a prepleťte ich cez seba. Môžete navrch pridať ešte trochu omáčky, syra a salámy.

pizza-ako-ju-nepoznate-03

7. Pečte 45 minút. Po upečení nechajte 5 minút vychladnúť a potom pletený pizza koláč vyberte. Na vrchu ju posypte čerstvou bazalkou a vychutnajte si všetky jej šťavnaté vrstvy!

pizza-ako-ju-nepoznate-04

Zdroj / Pletený pizza koláč: Wendy Kou pre instructables

zk

ZDIEĽAJ NA: