12 kreatívnych nápadov využitia plechu na muffiny, ktoré nemajú nič spoločné s pečením

Keď sa povie muffin, predstaví si každý z nás svojho šampióna – čokoládový s marmeládou vo vnútri, vanilkový s čučoriedkami či orieškový s hrozienkami. Kreatívne hlavičky a ručičky začali po istom čase piecť i slané verzie tejto obľúbenej pochúťky, ale ani to im nestačilo. Ak chce človek bez problémov prejsť cez dvere, nemal by si ich pripravovať každodenne – a čo s nezvyčajne tvarovaným plechom? Necháte ho len tak ležať? Veru nie – radšej sa pozrite na 12 kreatívnych nápadov jeho nového využitia.

Kreatívne spôsoby ako využiť plech na muffiny inak

1. Prípravu obľúbených zelených džúsov z listovej zeleniny a ovocia si môžete uľahčiť tým, že rozmixujete zeleninu, rozdelíte zmes do plechu na muffiny a zamrazíte ju. Bude tak pripravená na rýchle použitie, zachová si väčšinu živín a vášmu nápoju dodá aj potrebný ľad.

2. Ak chystáte párty s väčším počtom hostí, je skvelé pripraviť si čo najviac vecí dopredu. Sladkým dezertom sa môže stať aj zmrzlina, ktorú si nadávkujete do košíčkov na muffiny, vložíte ich do plechu a do chladničky. Aj po vybratí z chladničky bude plech zmrzlinu naďalej chladiť, čo každá hostiteľka ocení.

3. Príprava plnenej papriky je často zaťažkávajúcou skúškou našej trpezlivosti, keďže jej obsah väčšinou skončí všade okolo len nie v paprike. S využitím plechu na muffiny sa tento problém stane iba matnou spomienkou a vaša plnená pečená paprika bude krásne kompaktná.

4. Teplé počasie všetci radi využívame na pikniky a záhradné grilovanie. Obzvlášť v prípade, že nebudete vonku stolovať len v úzkom rodinnom kruhu, je vhodné využiť na servírovanie omáčok, nakladanej zeleniny, kečupu a horčice plech na muffiny. Zbavíte sa tak zdĺhavého podávania si jednej nádoby s horčicou a pre vašich hostí to bude pohodlnejšie – jedným rýchlym pohľadom zistia, čo všetko ste pre nich pripravili. Navyše, ak by niekto tento plech prevrhol, nerozbije sa.

5. Starý plech môžete zase premeniť na malú záhradku – nielen na sukulenty. Pokojne si doň vysaďte bylinky ako pažítka alebo žerucha, ktoré nepotrebujú veľa miesta na koreňový systém a budú vám veselo rásť hoci len na navlhčenej vate.

6. Ak sú však vaše záhradnícke ambície vyššie, využite starý plech na vysadenie priesad.

7. Vajíčka uvaríte na tvrdo aj tak, že ich vložíte do plechu na muffiny a pečiete 30 minút. Už nikdy vám nepopukajú!

8. Skvelým a jednoduchým tipom je aj výroba extra veľkých kociek ľadu. Tento nápad využijete hlavne pri výrobe väčšieho množstva limonády.

9. Plech na muffiny nemusí zákonite patriť iba do kuchyne. Organizátory, ktoré si kupujeme do zásuviek pracovného stola nie sú vždy lacnou záležitosťou, pritom rovnako dobre poslúži tento plech. Ak sa vám nepáči rustikálny vzhľad, prestriekajte ho nejakou veselou farbou. Spinky a lepiace pásky sa vám už nebudú hromadiť na veľkej neusporiadanej kope.

10. Máte radi čerstvé ustrice a ony majú rady kúsky ľadu – a to všetko krásne naservírujte v tomto obyčajnom plechu.

11. Aj počas jesene a zimy môžete variť s voňavými bylinkami, ak ich spolu s olivovým olejom zamrazíte.

12. Večer vo dvojici alebo aj osamote ozvláštnite súkromným bufetom naplneným tými najchutnejšími jednohubkami – tri koláčiky doplňte orieškami, cereáliami, ovocím a zeleninou. Už teraz sa vám zbiehajú slinky?

Ilustračný obrázok: Ann-Marie Loves | Billy Parisi

Zdroj / Ako využiť inak plech na muffiny: littlethings

ZDIEĽAJ NA: