Plánujete prerábku spálne? Toto sú trendy v roku 2023

Intimita jednej z miestností vášho domova je nezameniteľná. Je ňou spálňa. Vizitkou vašich intímnych chvíľ zosobnená doplnkami, vyjadrujúcimi vašu osobnosť a osobitosť. Presne definuje osobu, ktorá v nej spáva. Jej sny, túžby, jej predstavy o pohodlí a komforte. Nemusíte sa cítiť najmodernejšie. Mali by ste cítiť z bytu / domu, kde žijete, pocit, že je vaším DOMOVOM.

Tradície a futuristický štýl

Ktorý štýl je pre vás IN? Berte do úvahy hlavne vaše pohodlie. Spálňa má byť oázou odpočinku a pohladenia na duši a nie najextravagantnejším a najmodernejším trendom. Ak teda nie ste extra futury hi-tech obdivovateľom. Vtedy je pre vás ideálny nábytok v kombinácii kovu, skla a na pohľad pôsobiaci sterilným dojmom. Ak sa v tom cítite skvele, žiadny problém.

Vintage a rustikal však letí tiež. Hoci štýly nie najmodernejšie, neustále sú podmanivé svojou krásou a nezameniteľnosťou. Inšpirácii na internete je množstvo, nielen v nábytku, ako sú posteleskrine a komody ale aj v dekoráciách a doplnkoch. V jednoduchosti je krása.

Dominancia spálne – vaša posteľ

Určite navždy zostane v spálni prioritou drevo a produkty z prírodného materiálu. Postele z masívu patria k najvyhľadávanejším a najpevnejším lôžkam. Dokážu tak nádherne dominovať svojou mohutnosťou a štruktúrou dreva, či už v bukovom, dubovom alebo borovicovom prevedení.

Trendom 2023 je vysoké čelo postelí. Vyzerá efektne, ak ladí s ostatným nábytkom a doplnkami.

Komfort, štýl a elegancia

Tri základné prvky tvoriace dnešné moderné spálne. Nenašli ste to, čo hľadáte? Skúste dať svoju požiadavku do stolárskej dielne a dajte si vyrobiť nábytok podľa vašich predstáv. Drevo a kameň sú jedinečnou kombináciou pre moderný byt.

Drobnosti dokážu veľa. Doladenie štýlového prehozu na postele a malých doplnkových vankúšikov a vaša spálňa nemá ďaleko od dokonalosti.

Bavlna, hodváb, vlna, prírodné materiály čo potešia a dodajú teplo domovu.

Farebnosť sa nosí

Ale primeraná, nie more farebných variácií. V roku 2023 letia rozjasňujúce pastelové farby, jemné a teplé odtiene zároveň.

Decentná ružová je topkou. Dokonca aj modré variácie, ktoré sa kedysi považovali za príliš chladné, našli svoje uplatnenie v spálni. V kombinácii s bielou a vyhrali ste. Máte elegantnú spálňu.

Milujeme doplnky

A ktorá žena, či muž nie? Či už sú to vankúše, decentné vázy, elegantné svietniky a dekorácie, polica s knihami, ktoré milujete…

Živá rastlina musí byť. Aspoň jedna. Spojitosť s prírodou je v tejto dobe moderná, takže žiadne umelé kvety, ale aspoň niečo nádherné živé a zelené. Nielen upokojuje, ale prítomnosť rastlín vytvára zdravšie ovzdušie a atmosféru.

V čom minimalizovať?

Vo všetkom. Áno dekoráciám, ale nie priveľa. Jemné farby, ktoré zozžiaria vašu spálňu a pohladia na duši. Nie priveľa kombinácií, stačí jedna, max dve. Určite vpustite svetlo do vašich príbytkov, či už v podobe vkusných lustrov, stojacich lámp alebo malých svietnikov. Hlavne cez okná, nezatvárajte ich ťažkými záclonami a dokonca závesmi. Presvetlite spálňu vpustením denného svetla.

Povedzte svojim známym, nech vám na narodeniny nekupujú po stý raz sošky, sviečky ( ktoré považujete za nevkusné ) ale navrhnite im, že vás skôr poteší živá rastlina alebo dobrá kniha.

Trendy nevytvárame len najmodernejšími top vychytávkami. Ak nedokážu, aby sme sa cítili v spálni pohodlne, iba luxusne, netreba nad nimi rozmýšľať. Je to o vás a vašich dojmoch a pocitoch. Keď vstupujete do miestnosti, pri zaspávaní a ráno pri zobúdzaní. Vy musíte pociťovať, že je to to pravé pre vás, nie návšteva. Tá má miesto v obývačke. Je to o vás a vašej intimite vo vašej spálni.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov