Kvetinové kompozície od maliara Pietra Wagemansa

Pieter Wagemans sa narodil 11. augusta 1948 v belgickom meste Merksem. Umelecký talent zdedil po otcovi a už od malička sa bez problémov dokázal spontánne vyjadrovať skrz umenie. Ako pätnásťročný sa rozhodol študovať na Kráľovskej akadémii výtvarných umení v Antverbách. V roku 1969 získal diplom grafického dizajnéra, výtvarníka a ilustrátora. Dlhé roky potom pracoval pre rôzne nakladateľstvá ako dizajnér a ilustrátor.

V priebehu týchto rokov sa Pieter stále snažil nájsť svoj štýl, ktorý by mu najviac vyhovoval. Vďaka tomu, že často sledoval maľby iných autorov ako David de Heem, Willem Hed, či Rachel Ruys, Pieter posilnil svoj pohľad na harmóniu farieb a prehĺbil svoje znalosti. Tematicky dáva prednosť zátišiu so starožitnými umeleckými predmetmi.

Pieter Wagemans a jeho realisticke malby 7

Okrem zátišia sa v poslednom čase venuje aj maľbe kvetinových kompozícii. V porovnaní so zátišiami tu nájdeme mnoho rozdielov v prejave, techniky a palety farieb. Maľba kvetov zaberie Pietrovi niekedy deň, niekedy len pár hodín… Pozrite si fotografie z jeho štúdia a video ako kreslí kvet.

Kvetinové kompozície

Pieter Wagemans a jeho realisticke malby 1

Pieter Wagemans a jeho realisticke malby 2

Pieter Wagemans a jeho realisticke malby 3

Pieter Wagemans a jeho realisticke malby 4

Pieter Wagemans a jeho realisticke malby 5

Kvetinové kompozície od maliara Pietra Wagemansa 6

Kvetinové kompozície od maliara Pietra Wagemansa 16

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=HEUso2Ywwek]

Súhrn diel môžete nájsť v Pietrovej knihe TU. Foto / Kvetinové kompozície: Pieter Wagemans [via: beautifullife]

ZDIEĽAJ NA: