Návod na pierka na vianočný stromček. Neuveríte z čoho sú vyrobené!

Pierka na vianočný stromček tento rok vidíte všade v obchodoch. Sú keramické, sklenené, natural, papierové, sú vyrobené z rôznych materiálov. Nakoľko rada recyklujem, prerábam, dlho som rozmýšľala z čoho by som ich vyrobila. Nápad prišiel v kancelárii, keď som PET fľašu chcela vyhodiť. Skúsim základ vystrihnúť z PET fľaše. Vyskúšala som, povrch natrela kancelárskym lepidlom a nakoľko som nič okrem cukru nemala, tak som pierko posypala kryštálovým cukrom. A fungovalo to.  Trochu som to doma vyladila a pierka môžeme zavesiť na stromček.

Materiál:

 • PET fľaše,
 • lepidlo duvilax alebo herkules,
 • jemné trblietky na posypanie, kúpite v rôznych farbách.

Návod

 1. Z PET fľaše odstrihnete spodok a vrch a rozstriháte ju na tenké cca 13-15 cm x 4 cm kúsky.
 2. Potom urobíte s tavnou – lepiacou pištoľou stred lístkov, z obidvoch strán. Materiál sa teplom v prostriedku trochu prehne, čo nie je na škodu, práve naopak.
 3. Nakreslíte si tvar pierka.
 4. Vystrihnete.
 5. Potriete lepidlom, z obidvoch strán.
 6. Poriadne posypete trblietkami, tiež z obidvoch strán.
 7. Urobíte dierku na zavesenie.
 8. Lepidlom som natrela aj konce šišiek, posypala trblietkami, prilepila mašličku a korálku a ďalšia jednoduchá vianočná ozdoba je hotová.

Pierka z PET fliaš ako ozdoba na vianočný stromček | DIY návod Pierka z PET fliaš ako ozdoba na vianočný stromček | DIY návod 2 Pierka z PET fliaš ako ozdoba na vianočný stromček | DIY návod 3 4 5 6 s cukrom 6 s trblietkami 6710Autorka nápadu – Pierka z PET fliaš: atize-home.blogspot.sk

PRÍJEMNÉ a ŠŤASTNÉ VIANOCE

ZDIEĽAJ NA: