Papuče do škôlky – Ako sa postarať o pohodlie a bezpečnosť dieťaťa?

Detské chodidlá a nohy sú citlivé. Je nevyhnutné, aby ste dbali na správny vývin chodidiel a klenby už od útleho veku dieťaťa. Dôležité sú nielen topánky, ktoré nosí dieťa vonku. Obozretne pristupujte aj k výberu papúč do škôlky, kde dieťa strávi väčšiu časť dňa. Aké papuče do škôlky kúpiť, aby boli pohodlné a bezpečné?

Prečo sú dobré papuče do škôlky dôležité

Vybrať kvalitné detské topánky je dôležité z viacerých dôvodov. Prvým je samozrejme ochrana chodidla pred zranením. Detské topánky na rôzne príležitosti chránia chodidlo i členky. Zároveň ich tvar zabezpečuje správny vývin chodidla, ktoré sa u malých detí vyvíja extrémne rýchlo. Nesprávne topánky spôsobujú nenávratné deformácie. Nevhodné topánky, či už na von, alebo do vnútra, sú príčinou zlého držania tela a problémov s chrbticou.

Aké papuče do škôlky nekupovať

Papuče do škôlky nesmú deti tlačiť v pätovej a ani prstovej oblasti. Pozor na to, aby sa im nevyzúvali a boli tak pevné, aby mali chodilo i klenba oporu. Všímajte si tiež spôsob zapínania papúč, šnúrky nie sú praktické. Neodporúčajú sa papuče s opätkom, príliš mäkkou alebo tvrdou podrážkou. Z uvedených informácií vyplýva, že pre škôlkarov iste nekupujte ako prezuvky tenisky, cvičky a sandále.

Tvar a veľkosť dobrých papúč do škôlky

Keďže detské chodidlo rýchlo rastie, musíte veľkosť nôžky preverovať pravidelne. Podľa lekárov je dobré realizovať kontrolu veľkosti raz za tri mesiace. Zmierte sa s tým, že topánočky pre malé deti budete meniť častejšie. Chodidlo detí najrýchlejšie odmeriate tak, že dieťa postavíte na papier a obkreslíte tvar chodidla. Papuče do škôlky môžete kúpiť približne o pol centimetra väčšie ako je veľkosť nohy. Zabezpečíte tak voľnosť pohybu prstov. Dbajte však na to, aby sa topánka nevyzúvala.

Tvar detských papúč do škôlky zvoľte skôr guľatý. Dôležité je, aby v papučiach neboli stlačené prsty a dieťa necítilo nepohodlie v pätovej oblasti. Pätová časť obuvi do škôlky nesmie byť vystužená. Aby sa dieťaťu topánky nevyzúvala, kúpte papuče so zapínaním na suchý zips. Niektoré detské papuče majú vyšší strih, ktorý bezpečne podporuje klenbu i členky. Alternatívou sú slip on papuče. Overte si však či sa dieťaťu pri behaní nevyzúvajú.

Podrážka a stielka dobrých papúč do škôlky

Podrážka papúč do škôlky býva zväčša biela alebo béžová. Takáto podrážka nerobí na podlahe čiary. V pätovej oblasti môže byť mierne vyvýšená, ale opätok nie je vhodný. Ide vlastne len o maličký výbežok, ktorý drží nožičku v správnej polohe. Zvršok detských papúč sa vyrába z textilných, priedušných materiálov. Textilné bývajú aj stielky. Stielka sa musí dať vytiahnuť a vyprať. Jej tvar môže byť rovný i anatomicky tvarovaný. Ak má dieťa problémy s chodidlami, dokúpte do papúč ortopedické vložky podľa odporúčaní lekára. V prípade, že sa dieťaťu chodidlo veľmi potí, dokúpte anibakteriálnu vložku.

Dizajn pekných papúč do škôlky

Dobrá správa je, že vo sfére dizajnu detských papúč do škôlky máte veľký výber. Stačí sa preklikať stránkami internetového obchodu CCC a vyberiete pekné i funkčné papuče pre dievčatá a chlapcov. Kto má rád osobný výber topánok, ten môže navštíviť kamenné predajne CCC. Papuče do škôlky pre dievčatá sa predávajú v jasných a veselých farbách. Kúpte ružové papučky s bodkami, papuče so zvieracím motívom alebo srdiečkami. Pre chlapcov sú pútavé papuče s autíčkami, psími labkami a rozprávkovými hrdinami.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov