Návod na papierovú origami ozdobu na stromček či pohľadnicu. Jednoduchá, elegantná a efektná!

Osemcípa hviezda alebo malý venček – táto papierová ozdoba na stromček vyzerá krásne v oboch prevedeniach. Záleží iba na vás, aké papiere na jej poskladanie zvolíte. Krásne pôsobia útržky zo starých novín, notové záznamy, ale aj klasické farebné a scrapbookingové papiere. Umenie skladania origami je aj v našich zemepisných šírkach čoraz populárnejšie a my sa tomu vôbec nečudujeme – je jednoduché, elegantné a efektné. Oddýchnite si pri výrobe týchto rozkošných ozdôbok.

Budete potrebovať:

  • 8 kúskov papiera veľkosti 4 cm x 8 cm,
  • šnúrku na zavesenie.

Návod ako postupovať

  1. Zohnite obdĺžnik papiera pozdĺžne napoly tak, aby mal rozmery 2 cm x 8 cm a ozdobná strana (ak nepoužívate obojstranný papier) smerovala vonku.
  2. Preložte ho znova napoly, tentokrát priečne a oba rohy zohnite smerom dovnútra, ako to vidíte na obrázku.
  3. Pripravte si takto všetkých osem kúskov papiera.
  4. Papiere navzájom pospájate tak, že špice jedného papiera zasuniete do „kapsičiek“, ktoré vznikli poskladaním druhého papiera. Teda jeden kúsok papiera chyťte za jeho dva špice. Na opačnom konci (teda nie tam, kde ho držíte) sa sformujú tri otvory. Špice druhého kúska papiera vsuniete do dvoch krajných otvorov.
  5. Takto pokračujte kým nevytvoríte celú ozdôbku. Posledný kúsok papiera zasuniete do toho prvého. Hotovú ozdobu môžete zavesiť na šnúrku, alebo nalepiť do pohľadnice.

Papierová origami ozdoba na stromček

Ak vám postup znie príliš komplikovane, názornú ukážku skladania nájdete vo videonávode.

Zdroj / Papierová origami ozdoba na stromček: domesticali

ZDIEĽAJ NA: