Oživte kuchyňu letnými doplnkami. Ako? Poradíme vám!

Cítite sa už vo vašej  kuchyni frustrovane a chceli by ste niečo zmeniť? V tom prípade ste tu správne! Prinášame vám tipy, ako oživiť kuchyňu pomocou sviežich letných doplnkov.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/mDOGXiuVb4M

Kuchyňa je miestnosť, v ktorej ľudia trávia skutočne veľa času. Preto by bola škoda, keby vyzerala stále rovnako a nič sa v nej nemenilo. Samozrejme, to neznamená, že teraz musíte začať s kompletnou rekonštrukciou. Postačí zaobstarať si letné doplnky a kuchyňa tak bude žiariť novotou.

Kuchárske knihy, ktoré sa vždy zídu

V každej kuchyni by sa mali nachádzať kuchárske knihy rôzneho druhu. Vymedzte si na ne priestor, ideálne poličku. Možno by ste neverili, no kuchárske knihy sú doplnkom, ktorý rozhodne dokáže celú miestnosť oživiť. Vždy si ich tiež môžete pretriediť a na leto odložiť knihy, ktoré v tomto období nevyužijete. Uvoľní sa vám dostatok miesta.

Suveníry z pláže priamo v kuchyni

Ak chcete kuchyne na mieru, mali by ste popremýšľať aj nad letnými doplnkami, ktoré do nej vložíte. Patríte medzi milovníkov mora a každý rok strávite nejaký čas na dovolenke? V tom prípade nemusíte dať za doplnky do kuchyne ani cent. Postačí, ak si z dovolenky donesiete suveníry, ktoré nájdete na pláži. Mušle alebo estetické kamienky môžete vložiť napríklad medzi poháre na poličke. Prímorská atmosféra vytvorí z kuchyne harmonické a pokojné miesto.

Pracovná doska s doplnkami

Každý má v kuchyni pracovnú dosku, ktorá sa dá dizajnovo pozdvihnúť. Pridajte na ňu napríklad rôzne chutné bylinky alebo džbán s letnou limonádou. Tieto potraviny je dobré mať poruke a pracovná doska je na to ako stvorená. Sektorové kuchynské linky viete tiež ozvláštniť pridaním rôznych letných doplnkov, ako napríklad misou na ovocie, ale aj zeleninu. Ak premýšľate nad výmenou pracovnej dosky, zvoľte svetlejšie farby, ktoré rozžiaria miestnosť.

Rastliny do kuchyne

Ak ste milovníkmi rastlín, určite by ste uvítali ich pestovanie aj priamo v kuchyni. Samozrejme, netreba to preháňať. Veľké množstvo rastlín totiž patrí skôr do obývačky, poprípade spálne. Pokiaľ chcete kvetinami oživiť aj kuchyňu, zopár si ich tam určite môžete dať – bazalku, mätu, levanduľu, rozmarín, prípadne čili papričky. Čokoľvek, čo máte radi. Okrem použitia do pokrmov ide o krásny prírodný doplnok.  Miestnosť bude vyzerať skutočne pestro a vynovene.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/HbSsikCxgds

Výber vkusných kobercov

Pri vynovení akejkoľvek miestnosti v domácnosti sa vo väčšine prípadov začína od zeme. Ak túžite po zmene, zaobstarajte si vkusný koberec. Samozrejme, ten nemusí byť vo veľkosti celej miestnosti, postačí menší, môže byť priamo pod jedálenským stolom a na ktorom budú jedálenské stoličky. Vyberajte si skôr z neutrálnejších farieb, ako je biela, sivá alebo béžová.

Preto neváhajte a vynovte vašu kuchyňu letnými prvkami aj vy. Určite to neoľutujete. V kuchyni sa totiž budete cítiť maximálne komfortne.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov