Originálna reklama, ktorú si môže dovoliť každý

Nízkorozpočtový marketing je sen každého vlastníka firmy. Hovorí sa, že skutočnou profesionalitou obchodníka je priviesť spoločnosť (produkt) na trh bez rozpočtu. Realita je však taká, že marketingové rozpočty predstavujú pre spoločnosť jednu z najväčších častí nákladov. Ako sa tomu vyhnúť, si povieme v našom článku.

Bartrov obchod

Mnohým sa toto slovo v dnešnej dobe nepáči. Najmä v účtovníctve. Musíme však pripustiť, že takáto schéma spolupráce je v našom obchodnom segmente stále dosť bežná, a to aj medzi veľkými a rešpektovanými hráčmi. Samozrejme, platí to, ak máte svojmu potenciálnemu partnerovi čo ponúknuť. A hodnota vášho návrhu pre partnera by samozrejme nemala byť menšia ako to, čo od neho očakávate. Predmet tejto spolupráce už necháme na vás, vždy je však dôležité, aby o kvalite ponuky hovorilo aj označenie ISO 9001.

Výstavy

Áno, dobre naplánované výstavy sú skvelým dôvodom na to, aby ste sa propagovali na svojom vlastnom trhu a medzi svojimi partnermi s cieľovou skupinou. A nie – nie je potrebné kupovať drahé miesto a platiť za jeho vybavenie. Buďte kreatívni a posúvajte hranice svojej fantázie. Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako sa prihlásiť na výstavu, zdieľať svoje kontakty a zbierať tie, ktoré potrebujete. Jedným z nich je aj vlastný promo stánok.

Starostlivo si preštudujte ponuku organizátora výstavy, miesto konania a hľadajte možnosti nízkorozpočtového „vystúpenia“.

Môže to byť len umiestnenie do katalógu výstavy, umiestnenie na web, prenájom 2 – 3 metrov štvorcových pri vstupe na výstavu, kde bude váš zaujímavý výstavný stánok. Možností je naozaj veľa.

Recenzie

Recenzie zákazníkov – to je to, čo by ste mali zbierať od okamihu, keď vaša spoločnosť vstúpila na trh. Najmä, ak je váš klient viac alebo menej známou spoločnosťou vo vašej oblasti. Na firemných stránkach alebo na inom zdroji, recenzie dokážu výber zákazníka výrazne ovplyvniť.

Musíte však pochopiť, že toto sú výsledky vašej práce, preto by mala byť čo najlepšia, o čo sa spokojní zákazníci s vami s radosťou podelia.

Zdroj obrázku: shutterstock

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov