10 kreatívnych nápadov ako využiť staré strúhadlo na syr v domácnosti a záhrade

Myslíte si, že strúhadla na syr slúžia iba na dotváranie ozdobných kreácii na vašom tanieri? Dovoľte, aby sme vás vyviedli z omylu. Z jednoduchého strúhadla sa dajú vytvoriť zábavné a kreatívne veci. Nechajte sa inšpirovať! Odporúčame využiť staršie štvorboké strúhadlo alebo v tvare valca, ktoré už nepoužívate kvôli opotrebeniu či poškodeniu, a ktoré ste už pravdepodobne nahradili novým. S menšou dávkou predstavivosti a kombináciou rôznych farieb vzniká dekorácia, ktorú vám budú závidieť aj vaši známi. Nech sa páči, tu je 10 kreatívnych riešení ako využiť strúhadlo, ktorými sa môžete inšpirovať.

Opätovné využitie strúhadla na syr

1. Ako svietidlo

Pri dlhých zimných večeroch môžete využiť strúhadlo ako malú nočnú lampičku či závesné svietidlo. Svetlo z nej vás určite zohreje pri srdci a spríjemní atmosféru.

2. Strúhadlo na syr ako váza

Ak ste ten typ, čo miluje prírodu, strúhadlovy stojan na živé či suché kvety alebo bylinky ozdobí vašu kuchyňu. Môžete ho položiť alebo pripevniť na akékoľvek miesto v domácnosti.

3. Ako stojan na varechy, kancelárske potreby a farbičky

Taktiež si vytvorte poriadok aj v kuchyni, kde tento nápad prakticky využijete. Varešky a ďalší kuchynský riad si vložíte do strúhadla a pri potrebe si jednoducho vyberiete, čo budete potrebovať. V jednoduchosti je krása. Odporúčame aj do kancelárie, kde chýba miesto pre kancelárske potreby alebo ak majú Vaše deti pastelky pohádzané všade na stole? Vytvorte takýto stojan a pripevnite ho na stenu.

4. Ako vešiak na bižutériu

Pre ženy, ktoré obdivujú módne trendy, majú doma veľa náušníc a ľúbia vintage štýl, vytvorte netradičný vešiačik. Aké jednoduché!

5. Ako hodinky

Buďte originálny a vytvorte si vlastné netypické hodiny v tvare strúhadla, ktoré si môžete položiť na nočný stolík či zavesiť na stenu.

6. Ako sova

Deti majú fantáziu. Podporte ich a vytvorte si s nimi rôzne kovové recyklované skulptúry zo starých vecí, ktoré by ste aj tak vyhodili. Užijete si veľa zábavy.

7. Ako stojan na vizitky

Vytvorte nový rustikálny vizitkár zo strúhadla prilepeného na sklenený držiak na sviečku.

8. Ako súčasť dekorácie

Použite opotrebované strúhadlo na syr ako súčasť dekorácie Vášho interiéru, či už na Vianoce alebo len tak, lebo sa Vám to páči.

9. Ako darčekové balenie

Inšpirácií na darčekové balenia je mnoho, no originálov je málo. Nech sa páči toto je jeden z originálov.

Tip: skúste na strúhadlo prilepiť obojstrannou páskou fotku alebo použite magnetku, čo nahradí Váš fotorámik na pracovnom stole.

10. Ako využiť strúhadlo? Čo tak vykrajovačka cesta

Ďalej si vytvorte z cesta dokonalé obdĺžniky, prípadne kruhy (záleží od tvaru) pomocou strúhadla.

Zdroj / Ako využiť strúhadlo na syr: pinterest | Koláže a výber: kreativita

ZDIEĽAJ NA: