Chcete ozvláštniť steny v izbách? Potom by ste rozhodne mali vyskúšať tento šikovný nápad na ombré efekt!

Zdá sa vám vaše bývanie nudné a bez života? Niekedy netreba zmeniť veľa a napriek tomu celý byt či dom získa sviežu atmosféru. Možno bude tým správnym impulzom nový šat pre stenu v štýle ombré. Vyberte si svoje obľúbené odtiene a pripravte si veľkú dávku trpezlivosti. Výsledok bude stáť za to!

Pripravte si:

  • 2-3 odtiene farieb na steny, od najsvetlejšieho po najtmavší, ktoré sú z tej istej „rodiny“ farieb, teda ak si vyberiete napríklad modrú, voľte buď teplé modré odtiene, alebo studené,
  • maliarsku lepiacu pásku,
  • štetce a valčeky,
  • nádoby na miešanie farieb,
  • igelit na ochranu podlahy pred farebnými fľakmi.

Takto sa to podarí

1. Najskôr maliarskou lepiacou páskou oblepte kraje steny, hrany dverí, prípadne okien, podlahové lišty a všetky miesta, ktoré nechcete zafarbiť.

2. Začnite najsvetlejšou farbou, teda pravdepodobne bielou. Keď je hotový pás farby, ktorý chcete nechať biely, ešte na mokrú začnite maľovať svetlomodrou. Túto farbu je dobré najskôr zmiešať s bielou farbou a potom do celej zmesi postupne prilievať viac a viac modrej farby. Myslite na to, aby ste si namiešali dostatočné množstvo farieb, pretože takmer nikdy sa vám nepodarí zmiešať dve farby dvakrát rovnako.

3. Pri prechode jednej farby do druhej je potrebné natrieť najskôr svetlú, potom tmavšiu a napokon ich ešte mokré pomocou štetca prepojiť. Najťažšie to je pri prechode z bielej do farebnej – pripravte si veľa bielej farby, ak chcete, aby to vyzeralo prirodzene.

4. Napokon odlepte lepiacu pásku a nechajte stenu dôkladne vysušiť.

Videonávod ako na ombré steny

Nápady na steny s ombré efektom

Zdroj / Ombré steny: youtube

ZDIEĽAJ NA: