Ozdobte si domácnosť šiškami namaľovanými v štýle ombré. Pozrite si návod, ako postupovať

Šišky neodmysliteľne patria k jesenným a zimným dekoráciám. Suché plody pekne nahrádzajú čerstvé kvetiny a prinášajú do domácností kúsok prírody. Dajú sa upraviť na mnoho spôsobov – zasypať umelým snehom, pozlátiť, vybieliť, alebo nafarbiť. Práve farbenie ponúka nespočetné variácie a jednou z nich je aj moderné ombré.

Budete potrebovať:

  • šišky,
  • štyri odtiene jednej akrylovej farby – môžete mať štyri samostatne zakúpené kelímky alebo tuby, ale môžete si ich aj veľmi jednoducho namiešať – základnú farbu rozdeľte na štyri časti, jednu nechajte v pôvodnom stave, k druhej primiešajte trochu bielej akrylovej farby, do ďalšej dvakrát toľko bielej akrylovej farby a do poslednej trojnásobné množstvo bielej akrylovej farby,
  • štetec so šikmým hrotom,
  • starú zubnú kefku.

Návod ako postupovať

  1. Pomocou starej zubnej kefky šišku nasucho očistite, ideálne je urobiť to vonku, aby vám po izbe nefŕkali na všetky strany drobné nečistoty.
  2. Potom natrite končeky šišky prvou, najtmavšou farbou. Začnite v spodnej časti a natrite približne jednu štvrtinu šišky.
  3. Pokračujte natieraním ďalšej štvrtiny šišky svetlejšou farbou a takto postupujte až k vrcholu šišky. Po zaschnutí farby je ombré šiška hotová!

Ombré šišky

Zdroj / Návod na ombré šišky: whimzeecal

ZDIEĽAJ NA: