Oddýchnite si. Tipy na činnosti, kvôli ktorým nemusíte odchádzať z domu

Prídete domov a automaticky sa prezlečiete do niečoho pohodlnejšieho. Do teplákov. Celý deň ste sa na ne tešíte. Sadnú vám ako uliate, nikde netlačia, neobmedzujú v pohybe. Ste v nich sám sebou a spájate ich s pohodou, ktorú nikde inde nenájdete. Nemusíte v nich len leňošiť pred televízorom. Máme pre vás pár tipov na činnosti, ktoré môžete robiť aj doma. V teplákoch.

Upečte si niečo sladké

Oblečte si tepláky a poďme na to. Možno to znie neuveriteľne, ale pečenie je pre oddych ako stvorené. Venujete sa činnosti, ktorej sa každý deň nevenujete. Držíte sa receptu, pridávate jednotlivé ingrediencie a sledujete, ako sa z nich stáva cesto. Nie je to len o tom. Myšlienky na chvíľu zameriate na niečo úplne iné a zabudnete na všetko, čo vás trápi. Pečenie je oddych s chutným výsledkom. Stále môžete upiecť iný koláč a čakať, či sa vám podarí presne taký, ako z fotografie. Alebo si vymyslite vlastný recept.

Preneste sa do iného sveta

Maximálnu pohodu si doma vychutnáte aj pri dobrej knihe. V každej sa odohráva iný príbeh. Každá kniha vás na chvíľu prenesie do iného sveta. Romantického, či napínavého. Niektorý vás rozplače, pri inom sa zasmejete. A to všetko pohodlne usadený vo svojom obľúbenom kresle. Čítanie si spríjemnite šálkou voňavého čaju a zapáľte si sviečku. Doprajte si oddych, ktorý si po náročnom pracovnom dni zaslúžite.

Trochu pohybu ešte nikomu neublížilo

Príjemne zacvičiť si môžete aj doma. Teplákové súpravy nemáte v skrini len na parádu. Na internete je celých cvičebných zostáv viac ako dosť. Vyberte si tú svoju. Joga, pilates alebo niečo dynamickejšie. Možností je veľa. Oddychovať sa dá aj aktívne. Tepláky sa pôvodne vyrábali ako oblečenie pre športovcov. Pripomeňte im to. Urobíte niečo pre svoje zdravie a keď vám odhodlanie vydrží dlhšie, vašu postavu vám budú všetci závidieť.

Ručných prác sa nemusíte báť

Práve naopak. Patria medzi činnosti, ktoré pomáhajú bojovať proti stresu. Áno, sú prioritne určené ženám, ale čaru vyšívaniu gobelínových obrazov už podľahli aj muži. Malebná krajinka, kytica kvetov, či niečo úplne iné. Ozdobte stenu v obývačke vlastným výtvorom alebo ho podarujte. Keď sa s ručnými prácami spriatelíte, nikdy sa s nimi nerozlúčite. Je to láska na celý život. Dámy majú viac možností. Vyšívanie, háčkovanie, štrikovanie. Výsledkom je váš vlastný, originálny výtvor. A nehovorte, že ste si pri tom neoddýchli. Minimálne psychicky určite.

V teplákoch sa dobre upratuje

Pri upratovaní si človek oddýchne, aj keď si ho s oddychom nespájame. Zapnite si obľúbenú hudbu a pustite sa do toho. Jasné, že si môžete pri upratovaní spievať. Aj na plné hrdlo. Alebo zatancovať. Patrí to k tomu. Na oblečení pri upratovaní nezáleží. Ide hlavne o vaše pohodlie. Oblečte si aj tie najstaršie tepláky, aké doma máte. Upratovaniu to prekážať nebude. Pri upratovaní nemusíte na nikoho robiť dojem, o nič sa snažiť. Vypnete a ste jednoducho sám sebou. To je pohodička, čo poviete?

Tepláky a teplákové súpravy sa uplatnia pri každej činnosti. Nebráňte sa im.

Foto: Unsplash.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov