Ochutené ľadové čaje, ktoré nemusíte variť!

Ste milovníkmi čaju, ale nechce sa vám ho v horúčave variť? Pripravte si ľadový čaj v chladničke. Rovnako ako ľadová káva sa dá takto pripraviť aj čaj.
Čajové lístky sa vylúhujú v studenej vode cez noc v chladničke. Okrem toho môžeme použiť džemy a marmelády a ďalšie prísady, ktoré dodajú čaju sviežu ovocnú chuť.

Na základný ľadový čaj budeme potrebovať:

  • pohár alebo džbán s uzáverom,
  • sypaný alebo sáčový čaj,
  • veľké sitko na sypaný čaj,
  • vodu.

Najprv si vyberieme čaj. Ak chceme použiť sáčkový, jednoducho vložíme sáčky s čajom do pohára, zalejeme ich vodou, pohár uzavrieme a umiestnime do chladničky. Sypaný čaj nasypeme do sitka, zalejeme a necháme lúhovať v chladničke.

recepty na ochuteny ladovy caj 6

Sáčkový aj sypaný čaj by sa mal v chladničke lúhovať asi 6 až 12 hodín. Keď si večer čaj do pohárov pripravíme, ráno ho budeme mať hotový.

recepty na ochuteny ladovy caj 7recepty na ochuteny ladovy caj 8

Potom stačí do pohára nasypať pár kociek ľadu a vychutnať si skvelý osviežujúci nápoj.

recepty na ochuteny ladovy caj 9

Ochutené ľadové čaje

Okrem sypaného či vreckového čaju budeme potrebovať ovocné džemy a marmelády. Tiež môžeme použiť rôzne ovocné sirupy a šťavy. Výborná kombinácia je tiež čaj s jablčným muštom a škoricou.

Ďalej môžeme čaj ochutiť vanilkovým extraktom, zázvorom, klinčekom, alebo napríklad citrusovou kôrou, či bylinkami. Všetky sypké prísady a marmelády vkladáme do sitka, a to aj v prípade, že používame sáčkový čaj.

Marmelády, džemy a sirupy sú sladké, takže nám čaj tiež osladia. Okrem toho môžeme ako sladidlo použiť aj med, javorový sirup či tekutý karamel.

recepty na ochuteny ladovy caj 11

Niekoľko tipov na ochutený ľadový čaj

Všetky recepty na ochutené ľadové čaje sú vypočítané na liter čaju.

recepty na ochuteny ladovy caj 10

Malinový čaj

Čaj nasypeme do sitka alebo do pohára vložíme sáčky. Do sitka pridáme 8 lyžičiek malinového džemu a pohár naplníme vodou.

Marhuľový čaj

Do pohára nalejeme 240 ml marhuľového nektáru, pridáme 1 lyžičku mandľového extraktu, sypaný čaj alebo čajové vrecúška a pohár naplníme vodou.

Mätový čaj

Vrecká alebo sypaný čaj v sitku vložíme do pohára. Lístky čerstvej mäty pokrájame a vložíme do sitka (asi pol hrnčeka lístkov) a pohár naplníme vodou.

Jablkový korenený čaj

Do pohára nalejeme 240 ml jablčného muštu, pridáme čajové vrecúška alebo sypaný čaj v sitku, 2 tyčinky škorice a 1 lyžičku klinčekov. Pohár naplníme vodou.

Karamelový čaj

Do pohára vložíme čajové vrecúška alebo sypaný čaj v sitku, pridáme 3 až 4 lyžice tekutého karamelu (môžeme rozpustiť karamelky v mikrovlnej rúre) a pohár naplníme vodou.

Čerešňový čaj s vanilkou

Do pohára nalejeme 240 ml čerešňového džúsu, pridáme 1 lyžičku vanilkového extraktu, čajové vrecúška alebo sypaný čaj v sitku a pohár naplníme vodou.

Zdroj / Ochutené ľadové čaje: theyummylife

ZDIEĽAJ NA: