Obrovský kvet z krepového papiera je obľúbenou dekoráciou všetkých neviest. S týmto návodom to hravo zvládnete aj vy!

Krepový papier pravdepodobne nájdete v každej domácnosti. Vypĺňame ním darčekové tašky, deti s ním pracujú na výtvarnej výchove, vyrábame girlandy… Možno ste dokonca už skúsili vyrobiť drobné kvety na špajdli. Teraz však myslite vo veľkom. Prinášame vám návod ako z krepového papiera vyrobiť obrovský kvet. Obzvlášť sa zíde nevestám, pretože tieto megakvety sú tou najrozkošnejšou dekoráciou, akú si viete predstaviť. Hodia sa na operadlá stoličiek – rozkvitne vďaka nim celá sála. Ak ich vyrobíte v rôznych farbách a veľkostiach, môžete nimi vyzdobiť stenu, pred ktorou sa budú hostia fotografovať. A napokon, takýto kvet je skvelou rekvizitou pri fotografovaní. Môžete ho držať v ruke, položiť naň obrúčky alebo sedieť vedľa mnohých takýchto kvetov.

Na jeho výrobu budete potrebovať:

 • na jeden kvet je potrebná jedna rolka krepového papiera farby vonkajších lupeňov,
 • kúsok krepového papiera farby vnútorných lupienkov,
 • krepový papier na vyrobenie tyčiniek a piestika v strede kvetu,
 • papierový tanier,
 • nožnice,
 • lepiacu pištoľ (ideálne typ lepiacej pištole, ktorá topí lepidlo pri nízkych teplotách).

Takto sa vám to podarí

 1. Začnite výrobou lupeňov kvetu. Krepový papier postrihajte na obdĺžniky takej šírky, aké široké chcete mať výsledné lupene. Potom ho prehnite napoly a vystrihnite tvar lupeňa. V spodnej časti (ktorá je stále v celku, neprestrihnutá) lupeň pokrčte, narovnajte, naneste naň lepidlo z lepiacej pištole a znova pokrčte. Dávajte si pri tom pozor na prsty, aby ste sa nepopálili. Potom lupeň v strede roztiahnite a vytvarujte do tvaru „misky“. Napokon od seba dva lupene odtiahnite.
 2. Urobte osem až desať lupeňov tejto veľkosti.
 3. Hotové lupene nalepte na papierový tanier (okolo celého obvodu) približne 7 cm od jeho okraja. Lepte ich tak, aby sa navzájom jednou stranou prekrývali – ako na skutočnom kvete.
 4. Potom vyrobte rovnakým spôsobom šesť až osem menších lupeňov a prilepte ich na tanier, bližšie k stredu, tak, aby sa vzájomne prekrývali.
 5. Vnútorné lupienky v inej farbu vyrobte úplne maličké. Natiahnite ich do mištičkovitého tvaru, v spodnej časti ich pokrčte a prilepte na tanier tak, aby prekrývali miesta, kde ste prilepili predošlé lupienky.
 6. Stred kvetu vyrobíte tak, že si odstrihnete približne 16 cm z rolky krepového papiera a nadstrihnete ho na 13 cm dlhé pásiky, pričom 3 cm necháte neporušené. Potom pás krepového papiera zrolujete, na konci zlepíte, rozstrapatíte nadstrihnuté časti a prilepíte ho do stredu kvetu.
 7. Napokon vytvorte maličké volániky na okrajoch lupeňov kvetu jednoducho tým, že budete naťahovať okraj na rôzne strany.

Ak sa vám tieto kvety páčia, možno by ste mali dať šancu aj nadrozmerným papierovým ružiam, alebo inému druhu kvetov z krepového papiera.

Obrovský kvet z krepového papiera

Zdroj / Obrovský kvet z krepového papiera: youtube

ZDIEĽAJ NA: