Krásne nápady a návod na jednoduchú dekoráciu na stenu z papierových srdiečok, ktorá upúta svojou farebnosťou a tvárnosťou

Hľadáte jednoduchý návod na bytovú dekoráciu, ktorú môžete vyrobiť aj s deťmi? Práve ste ho našli! Tieto papierové obrazy na stenu zabavia vaše ruky, zrelaxujú myseľ, pri každom pohľade na ne sa vám zlepší nálada a navyše sú vhodné aj na obdarovanie svojich najbližších či už na Valentína alebo iný sviatok. Pripravte si nožničky a farebný papier, ideme tvoriť papierové srdiečka!

Budete potrebovať:

 • kancelársky papier, na ktorom sú vytlačené makety srdiečok rôznych veľkostí,
 • farebný papier – použite viaceré odtiene, ktoré spolu ladia,
 • výkres alebo kartón,
 • nožnice,
 • lepidlo,
 • ceruzu,
 • šablónu,
 • fotorámček alebo voľné miesto na stene.

Návod ako postupovať

 1. Najskôr si vytlačte srdiečka rôznych veľkostí a vystrihnite ich. Obkreslite ich na kartón alebo výkres a vytvorte si tak maketu.
 2. Pomocou makety nakreslite na farebné papiere potrebné množstvá srdiečok. Ich počet závisí od dizajnu, ktorý chcete vytvoriť. Môžete sa rozhodnúť pre veľké srdce, strom, písmenko (napríklad začiatočné písmeno mena vášho dieťatka) alebo nápis ako: Domov, Láska, či Rodina. Na jednoduchý kvietok budete potrebovať osem srdiečok – každé vytvorí jeden lupienok.
 3. Teraz nasleduje zábavná časť – všetky srdiečka prehnite napoly. Vyrobíte tak trojdimenzionálne lupienky. Z hotových lupienkov naaranžujte vysnívaný obrázok – aj jednoduché srdiečko má svoje čaro. Ceruzou si načrtnite na papier srdce a začnite tvorbou najväčších kvetov. Priestor medzi nimi vyplňte polovičkami kvetov na okrajoch, alebo náhodne rozmiestnenými lupienkami. Keď sa vám dizajn páči, prilepte každý lupienok na svoje miesto.
 4. Hotové obrazy z papierových srdiečok vložte do fotorámčeka. Keďže je plastické, nedávajte sklo naň, ale zaňho. Ak by ste sklo vybrali úplne, obrázok by sa hýbal, ale ak bude za obrázkom, bude rámček pevný. Lupienky môžete nalepiť aj priamo na stenu, napríklad obojstrannou lepiacou páskou. V tom prípade však riskujete poškodenie omietky.

Nápady na obrazy z papierových srdiečok

Zdroj / DIY obrazy z papierových srdiečok z farebného papiera: vk

ZDIEĽAJ NA: