Pozrite, ako sa tvoria obrazy farebným pieskom

Skúste myšlienkami zablúdiť do detstva. Predstavte si pieskovisko, vedierka a lopatky. Koľko radosti ste mali, keď sa vám podarilo urobiť koláčik z piesku? Tí šikovnejší zvládali aj rôzne pieskové hrady. Radosť však netrvala večne, vždy to niekto zbúral alebo to spláchol dážď, či vietor. Aj ten najkrajší pieskový výtvor však zbledne závisťou pri pohľade na umenie z farebného piesku.

Umenie z farebného piesku. Možno sa vám vybaví trošku piesku vo váze, do toho naaranžovaná mušľa alebo iný morský produkt a dekorácia so spomienkami na dovolenku je hotová. Opäť sa našiel niekto, kto umenie z piesku povýšil na iný level. Najmä v dovolenkových destináciách to môže byť dobrý biznis a priniesť si fľašu s takýmto umením môže byť celkom dobrý úlovok. Ľudia venujúci sa tejto forme pieskového umenia pri svojej práci nepotrebujú veľa veci. Stačí im sklenená nádoba, špeciálne lieviky a všetky možné odtiene farebného piesku. Pomocou dlhého lievika postupne do nádoby vrstvia rôzne farby piesku. Koncom lievika si pomáhajú pri vytváraní vzorov a obrazov. Keď túto etapu svojej práce ukončia, na vrch umiestnia lepidlo, premiešajú ho s trochou piesku a opäť zasypú pieskom až do vrchu. To zabráni pohybu piesku a tým sa zachová vytvorený obrazec.

farebny piesok vo flasi fb

Zvieratá, západy slnka, krajinky, či iné vzory. Klobúk dole pred šikovnosťou týchto umelcov. Nepoznajú takmer žiadne obmedzenia a z ich bohatej ponuky si je preto problém vybrať!

Piesková dekorácia vo fľaši

Zdroj / Obrazy vytvorené farebným pieskom vo fľaši: youtube

ZDIEĽAJ NA: