Deti v montessori škôlke majú na obliekanie vetroviek skvelý trik. Naučte ho aj svojich drobcov!

Obliekanie nepatrí medzi najšťastnejšie spoločné chvíle rodičov a detí a to najmä v zime, keď si na seba dávame mnoho vrstiev. Často sa stáva, že kým obujete jednu topánočku, druhú si dieťa medzičasom vyzuje. Do šálu sa zo zásady zamotá. Čiapku nasadzujete štyrikrát a o zipsoch a gombíkoch ani nehovorme. V montessori škôlkach však pripravujú deti na život komplexne a myslia aj na samostatnosť pri obliekaní. Deti naučili skvelý trik na obliekanie vetroviek, bundičiek a iných vrchných dielov na zips alebo na gombíky.

V šatni majú malý stolík, na ktorý si položia vetrovku dole hlavou, strčia do nej rúčky (a nemusia si hodinu hľadať kdesi za chrbtom druhý rukáv poletujúci vo vzduchu) a prehodia si ju cez hlavu. Šikovný nápad, čo poviete? Okrem toho, že sú deti vo videu úplne rozkošné, sú aj samostatné! To je niečo, čo by mali všetci rodičia a učitelia podporovať.

Obliekanie detí v montessori škôlke

Дети хотят обрести независимость. И самостоятельные дети могут самостоятельно переодеться. Нужно им немного помочь и создать необходимые условия. В данном случае детям очень помогает специальный стол, на котором удобно раскладывать и складывать одежду.Юрий Филёв, Монтессори-гид (AMI 3-6)Видео предоставлено школой Монтессори "Изумрудный город", Улан-Удэ

Gepostet von Filev Yuriy am Montag, 14. November 2016

Autor videa / Obliekanie detí v montessori škôlke: ufilev

ZDIEĽAJ NA: