Objavte raj na Zemi a vyberte sa tam na dovolenku

Ak sa rozhodujete, kam sa toto leto vybrať na dovolenku, je ten správny čas. A možno by ste už ani dlho s výberom čakať nemali, pretože posledné voľné miesta na pláži v sezóne sa veľmi rýchlo míňajú. Dovolenkovať môžete viacerými spôsobmi. Niekto dá prednosť väčšiemu chládku a miernejším teplotám a iný si zasa naopak dopraje maximálnu možnú mieru slnečných lúčov, tepla a mora.

Tieto kombinácie ale môžete spojiť v jednom na veselej dovolenke v Taliansku. Táto krajina je veľmi obľúbenou odpočinkovou destináciou mnohých Slovákov a k jedným z nich môžete patriť toto leto aj vy. Povieme vám, aký dôvod na to budete mať.

Jedinečné Taliansko a jeho regióny vás doslova chytia za srdce

Taliansko sa skladá z mnohých regiónov a miest s pestrou kultúrou, živou históriou a jedinečnými tradíciami. Každý z nich sa oprávnene domnieva, že je zvláštny a pyšný na všetko čo ponúka.

Zájazdy do Talianska vám umožnia ísť do úplne odlišných oblastí tejto rozmanitej krajiny: lyžiarskych stredísk v zasnežených Alpách a Dolomitoch, do galérií a vinárstva v Toskánsku, do luxusných obchodov v Ríme a Miláne alebo niektorých kúpeľov.

Raj na Zemi

Pláž s azúrovo čistou vodou a tečúcim bielym pieskom, ktorá je považovaná za najlepšiu a jednu z najatraktívnejších oblastí v Európe, nájdete na dovolenke v Sardínii.

Nazýva sa to raj na zemi alebo talianska kópia karibských ostrovov. Neuveriteľné prírodné krásy a odtiene vytvárajú obrovský dojem pre turistov z celého sveta a nútia ich sa sem vrátiť znova a znova.

Ako vidíte, Taliansko je krajina s bohatou históriou nenechá jedného turistu ľahostajným. Preto je tu oddych jedným z tých potešení, ktoré si budete chcieť zopakovať zas a znova. A aby to bolo ešte dokonalejšie a so všetkým, čo k tomu patrí, vybavte si aj cestovné poistenie. Pokojne to zvládnete aj online a nemusíte preto nikam chodiť. Nie je to žiadna vysoká suma a v porovnaní s prípadnými liečebnými nákladmi určite nie.

Klíma a populárne trasy

Nezabudnite ale na jeden dôležitý fakt. Ako sme spomínali, Taliansko je veľmi špecifický región, v ktorom z každých jeho častí natrafíte na niečo iné. Rovnako tak to platí aj v prípade podnebia.

Existujú rozdiely v poveternostných podmienkach na juhu a na severe Talianska. Vo väčšine krajiny dominuje subtropické stredomorské podnebie s výnimkou Álp a Pádskej nížiny, ktoré sa nachádzajú v kontinentálnom pásme.

V lete môžu denné teploty na juhu a v strede krajiny dosiahnuť až +40 ° C a v noci je +25 ° C. Najchladnejší mesiac je február: teplota v tejto dobe klesne na +5 ° C. Rovnako ako v celej Európe, obdobie od decembra do marca je aj v Taliansku ideálne pre relaxáciu v lyžiarskych strediskách.

Plážová sezóna na pobreží a na ostrovoch krajiny začína na júnom a končí v septembri. Takže dôvod na to, aby ste už začali vyberať tú svoju lokalitu.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov