Fantastické brownies len z 2 ingrediencii | Recept ako ich pripraviť

Aj vy tajne po večeroch chodievate do komory a vyjedáte Nutellu? Sama o sebe je sladkým pokušením pre všetkých čokoholikov, ak ju však doplníte o jednu jedinú ingredienciu, môžete z nej vykúzliť vláčne brownies. Znie to neuveriteľne, ale dajte tomu šancu.

nutellove brownies recept 04

Ingrediencie:

 • 4 veľké vajíčka,
 • 1 balenie Nutelly,
 • ak chcete recept ešte trochu ozvláštniť, pripravte si aj nasekané orechy – druh a množstvo závisí iba od vašich chuťových buniek.

nutellove brownies recept 01

Postup

 1. Rúru predhrejte na 180°C.
 2. Plech vysteľte papierom na pečenie (predtým ho môžete trochu potrieť olejom, aby papier lepšie držal) tak, aby prevísal cez okraje plechu.
 3. Rozbite a mixérom vyšľahajte štyri celé vajíčka. Začnite na najnižšej rýchlosti a postupne ju zvyšujte až do strednej rýchlosti.
 4. Vajíčka mixujte pokiaľ nenadobudnú svetložltú farbu (ako citrón) a nezväčšia svoj objem na trojnásobok. Malo by to trvať 6-8 minút.
 5. Nutellu zohrievajte minútu v mikrovlnej rúre tak, že ju každých 15 sekúnd vyberiete a premiešate. Po zohriatí by mala mať jemnú krémovú konzistenciu.
 6. Mixér prepnite na nižšiu rýchlosť a po lyžičkách pridávajte k vajíčkam Nutellu. Pokračujte kým nepridáte celú Nutellu a kým nie je rovnomerne premiešaná s vajíčkami.
 7. Niekoľkokrát zmes premiešajte ručne.
 8. Prelejte zmes do pripraveného plechu.
 9. Brownies pečte približne 25-30 minút. Pred podávaním ich nechajte vychladnúť. Skladovať ich môžete v uzavretej nádobe približne sedem dní – samozrejme ak ich dovtedy nezjete.

nutellove brownies recept 02

Nutellové brownies

nutellove brownies recept 03

Zdroj / Nutellové brownies: thekitchen

zk

ZDIEĽAJ NA: